Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O valašský klobouk letos tanečníci soutěžili ve Slavičíně

date_range 24.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Letos byla pro pořadatele i soutěžící trošku změna, čtvrtý ročník taneční soutěže O valašský klobouk se konal ve sportovní hale ve Slavičíně. V neděli 17. března 2019 se téměř 700 děťátek, dětí, i dospěláků se popralo s termínem soutěže, kdy se choreografie teprve dokončují a kostýmy jsou šité horkou jehlou. Taneční styly jako jsou mažoretky, roztleskávačky, art, disco dance, disco show, orientální tance, zumba, hip hop byli rozděleny do téměř 30 kategorií rozdělených do tří bloků. Soutěž je propletena tanečníky napříč celou Moravou. Krom pořádající taneční skupiny ELES Valašské Klobouky, reprezentovali své město Slavičín šikovné mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Slavičín, dále Horní Lideč, Valašské Meziříčí, Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Frýdek Mýstek, Lipník nad Bečvou, Kolín.

 

Letos putuje na celý rok symbolický dřevěný valašský klobouk do Lipníku nad Bečvou.

 

Na skvělé atmosféře celého dne se podepsali taky porotci. Jména jako Monika Kandrová, Aneta Kynclová, Dorota Voráčová, Patrik Ulman (Mistr Evropy, Mistr Republiky, Vícemistr světa v Electric Boogie, finalista TV show Talent mánie Finalista německé TV show Das supertalent) a František Krejčiřík – zvučná jména v tanečním světě.

 

Atmosféra, která se nesla v hale i kolem ní po celý den byla sluneční. Rivalita mezi týmy? Vždyť když se po několikáté takhle na Valachoch potkávají, tak je to spíš rodinné setkání, i když každý v koutku srdíčka touží po medaili a nejlíp po té zlaté. První místa ve všech kategoriích byla opravdu sladká. Soutěžící si odnesli diplom, medaile a pravý valašský frgál. I taková maličkost potěší srdíčko.

Soutěž O valašský klobouk, foto: Dan Strnad, fotogalerie

Skvělou atmosféru si tak navzájem vytvořili soutěžící sami. Všichni, kteří soutěžili, všichni, kteří děti podporovali a vodili je na tréninky, všichni co z plného hrdla fandili, kteří soutěž organizovali. To se těžko popisuje, to chce zažít……..

 

A to,že se akce povedla vyjadřují tyto slova od jedné účastnice soutěže: „Vážíme si lidí, kteří ve svém volném čase, který ukrádají rodině a blízkým, bez nároku na finanční zisk, se zapojí do takové organizace soutěže, která není vůbec jednoduchá. Všem zúčastněným nikdy nelze kápnout do jejich noty, takže občas je slyšet i negativní projevy. Ale mnozí již nevidí hodiny černé práce příprav a organizování pořadatelství. Mrzí nás, že v hale z úst spíkra soutěže nezaznělo poděkování Vám, protože tu největší medaili byste si zasloužili Vy všichni, co se za pořádající organizací schováváte … Kolik kroků jste odtančili, než jste připravili skvělý taneční prostor a zázemí, to nelze asi spočítat. Bez Vaší práce bychom nemohli ukázat naši práci na parketu. Hluboký předklon a klobouk dolů, děkujeme za celou osádku Lipníku nad Bečvou, která si tam spořádala své medailové hody, snad je slyšet náš potlesk, díky moc.“

 

Můžeš sedět doma u televize, můžeš sedět u počítače, .. aneboooo můžeš tančit s TS Eles! Už teď se pořadatelé z tanečního spolku těší na vás a na pátý ročník „O valašský klobouk 2020“.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA