Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O víkendu se ze skladů opět ozývaly detonace

date_range 27.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

O uplynulém víkendu se ze skladů postižených výbuchem opět ozývaly mírné neřízené detonace, většinou v noci, ale i během sobotního dopoledne. Pyrotechnici potřebují zjistit důvod těchto neustávajících explozí. Proto jim přijela na pomoc další motorizovaná posila. Jedná se o speciální policejní vůz vybavený kamerou pro denní a noční vidění. Přivezli jej policisté cizinecké policie z Krajského ředitelství Jihomoravského kraje.

„V neděli již vyrazili s tímto speciálem do terénu, kde budou nyní nepřetržitě monitorovat epicentrum původního, nejsilnějšího výbuchu. Pyrotechnici si od tohoto pomocníka slibují zjištění důvodu neustávajících explozí," informovala mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

V sobotu i v neděli opět vyrazili do areálu se svým konvojem, zkoumali jednotlivé budovy, zda nejsou opětovně poškozeny nočními explozemi, pokračovali v čištění přístupových cest. Jejich práce bude ještě pár týdnů trvat. V práci jim nevadí déšť, vítr ani mráz. „Jediné, co jim zabrání v průzkumu a likvidaci nebezpečné munice, je sníh," zmínila mluvčí.

Kriminalisté se prozatím do epicentra výbuchu nedostanou. Před jejich vstupem musí mít pyrotechnici naprostou jistotu, že je prostor bezpečný. „Vzhledem k neustávajícím detonacím tuto jistotu prozatím nemáme. Je nutné důkladně vyčistit okolí ohniska původního výbuchu od veškeré munice, která se zde nachází," uvedla Kozumplíková.

Pokud to vnější okolnosti a povětrnostní podmínky dovolí, přiletí v pondělí odpoledne policejní vrtulník k monitorování areálu, pořizování snímků a měření aktuální teploty. „Pyrotechnici potřebují mnohem více informací a snímků z epicentra, které aktuálně vyhodnocují. Na jejich základě se rozhodují o dalším konkrétním postupu," dodala Monika Kozumplíková.

Kontrola bezpečného okruhu v délce 1200 metrů od ohniska výbuchu nadále zůstává v rukou policistů Zlínského krajského ředitelství. Denně je na místě asi sedmdesát policistů.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA