Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O živý betlém se postarala schola a scholička

date_range 25.Pro, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve Francově Lhotě byl den před Štědrým dnem tradičně ke zhlédnutí živý betlém v podání místní velké scholy a malé scholičky. Dříve představení probíhalo u místního kostela, letos se celá akce přesunula k Domu kardinála Štěpána Trochty a zúčastnilo se jí velké množství návštěvníků. Pro tuto scénu byl zhotoven velký betlém ze dřeva, slámy a jehličnatých větví. Po ukončení představení zde byly umístěny vyřezávané postavy v životní velikosti. Večer byl doplněn o možnost prohlídky pozměněné expozice muzea kardinála Štěpána Trochty a lidé se mohli na vánoce naladit vánočními písněmi v podání místních hudebníků.

Živý betlém Francova Lhota    foto Lumír Kliš    další foto (3)

Betlém s vyřezávanými postavami bude ke zhlédnutí po celu vánoční dobu, tedy do 2. února. Ve večerních hodinách je betlém nasvícen.

Dům kardinála Štěpána Trochty, kde je umístěno i jeho muzeum, najdete ve středu obce Francova Lhota, v blízkosti známé zvonice. Dřevěný ukazatel Vás navede boční ulicí přímo k muzeu. Návštěvníci, kteří si budou chtít prohlédnout i expozici muzea našeho rodáka, najdou kontakt na správce na nástěnce přímo před domem, který muzeum operativně zpřístupní.

Lumír Kliš

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA