Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Občané Bystřičky shromáždili materiální pomoc za desítky tisíc korun

date_range 26.Lis, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Podporu zdravotnického personálu z Bystřičky. Foto: radomír Dolanský

Budiž dobrým lidem v celé republice čest a sláva za to, že se s nimi roztrhl pytel ve snaze, byť jen trošičku, usnadnit nelehký boj sestrám, bratrům, lékařskému personálu, kteří se snaží udržet nás při životě, někdy i za cenu vlastního zdraví, ba i obětí největších.

 

Ano, být zdravotní sestrou nebo lékařem je vlastně práce jako každá druhá. Možná jen více na očích než třeba velepotřebná práce uklízeček, které zmíněnému personálu připravují aseptické pracovní prostředí. Nicméně cirka v posledním půlroce je potřebujeme mnohem více. Jejich takřka totální vyčerpání nás zachraňuje od podpisů prohlášení, že se v těžkých případech vzdáme resuscitace nebo budeme rozdělováni na skupiny, komu ještě pomoci, kdo zemře. Vyčerpané tělo je mnohem více náchylné k podlehnutí nemoci, a přesto tito, pro mnohé doslova lidští andělé, dělají všechno, aby se nenaplnily prognózy některých medializovaných smrťáků, že budou naše města ucpána chladírenskými vozy se zemřelými.

 

Státní pomoc, to jsou rychlé sliby a pak měsíce čekání, zda nezůstane jen u slibů. Úplně obyčejní, vesměs bezejmenní lidé, jsou schopní vyjádřit svou nezměrnou úctu a poděkování doslova během několika dnů. Starosta hasičů SDH Bystřička Petr Rudolecký si všiml na facebooku kolegů z Osvětiman akce s názvem Nevzdávejte to! pro podporu zdravotnického personálu uherskohradišťské nemocnice. Přednesl nápad domácím hasičům, požádal o spolupráci obec, dovolil se u osvětimanských o použití jejich nápadu a akce Nevzdávejte to! se narodila i v Bystřičce. Teď jen, co na to občané? Jak to dopadlo, se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

Pomoci pro zdravotnický personál od občanů Bystřičky. Foto: Radomír Dolanský. Fotogalerie ZDE

Ve spolupráci s obcí udělali dobrovolní hasiči akci náležitou reklamu a sestavili přibližný seznam nejdůležitější pomoci pro zdravotnický personál. V situaci nekonečných směn se stávají nesmírně důležitými bílé bavlněné ponožky, pak třeba rychlé cukry, tedy různé sladkosti, pleťové krémy, protože kůže pod maskami a respirátory velmi trpí, energy drinky, vitamíny, především C, D, minerály, bavlněné ručníky…

 

Mezitím převzetí pomoci v nemocnicích zajišťovala vedoucí učitelka studijních skupin na Střední a vyšší zdravotnické škole Vsetín Jana Kalčáková. Od vyhlášení podpory v obci do předání podpory zdravotnickému personálu uběhlo pouhých deset dnů a občané Bystřičky shromáždili materiální poděkování v hodnotě bezmála 35 000 Kč!!! Jestliže má obec přibližně tisíc obyvatel a určitě se neúčastnili podpory všichni, navíc v situaci se zavřenými obchody, jedná se o vpravdě úžasný projev díků a úcty k obětavosti sestřiček, bratrů, lékařů a veškerého zdravotnického personálu v první linii při záchraně životů nás všech.

 

Předání podpory ve Vsetínské nemocnici se zúčastnil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, doktorka a zastupitelka Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví Olga Sehnalová, zastupitelka Zlínského kraje se zaměřením na sociální sféru Alena Gajdůšková, ředitelka nemocnice Vsetín Věra Prousková, Pavel Šupka, náměstek pro ošetřovatelskou péči, zastupující sestry kolektivů z ortopedie a interního spojeného lůžkového fondu a zástupkyně odborové organizace, sestra ARO, mimo jiné i starostka obce Malá Bystřice Lucie Kotrlová. Za obec Bystřička podporu od občanů předali Zbyněk Fojtíček starosta obce Bystřička a radní Zlínského kraje, Petr Rudolecký starosta SDH Bystřička a místostarosta obce, hasiči Jakub a Václav Zajíčkovi.

Pomoci pro zdravotnický personál od občanů Bystřičky. Foto: Radomír Dolanský. Fotogalerie ZDE

Další nemocnicí, kde za občany obce předali materiální podporu zdravotnickému personálu vyslanci obce, byla valašskomeziříčská nemocnice Agel. Zde podpůrné prostředky převzali hlavní sestra Jana Pelikánová a Michal Václav marketingový pracovník nemocnice. Také zde zástupci nemocnice poděkovali za podporu občanům obce Bystřička, dobrovolným hasičům i obci. Veškeré zakoupené prostředky byly předány na čtyři kovidová oddělení, která jsou v nemocnici nyní v provozu.

 

Přestože to ve světě v posledních letech vypadá, jako by byl zasažen pandemií zla, závisti a blbosti, ještě stále je zde řada lidí se srdcem na dlani, připravená pomoci, podpořit a poděkovat, což nás možná nakonec zachrání.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA