Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Občané sami vyberou jednu z devíti investic

date_range 28.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Dětské hřiště na Sychrově, v Mirošově, nebo raději v Lipině? Spíše chodník pod domem dětí a mládeže, nebo mantinely pro zimní provoz hřiště u základní školy? A co třeba letní kino? Volba, která z devíti navržených investičních akcí v hodnotě do 300 tisíc korun se ve Valašských Kloboukách ještě letos uskuteční, stojí jen na občanech samotných. Rozhodnout mohou hlasováním prostřednictvím anketního lístku či elektronicky, a to do poloviny července.

„Chceme naše občany více zapojit do dění ve městě a přizvat je ke spolurozhodování o záležitostech, které se jich v každodenním životě dotýkají. Zastupitelstvo města schválilo devět investic, z nichž lidé svým hlasováním vyberou jednu akci k realizaci. Mohou tak přímo ovlivnit rozvoj města či jeho místní části," pověděl starosta Dalibor Maniš s tím, že názor veřejnosti je brán jako velmi důležitý. „Aktivizaci občanů a jejich zapojení do rozhodování o životě města si stanovil městský úřad jako jednu z priorit v rámci zlepšování svých služeb."

Hřiště v Mirošově (foto archiv města)

Hlasování potrvá od 1. do 15. července. Vzhledem k tomu, že se lidem taková možnost zasáhnout do investičního plánu města nabízí poprvé, stanovilo vedení města a CAF tým pro jednotlivé záměry hranici rozpočtu ve výši 300 tisíc korun. Návrhy investičních akcí vybrala strategická komise ve spolupráci s CAF týmem.

Lidé mohou svým hlasem přispět například k revitalizaci dětských hřišť na ulici Luční, k zapůjčení promítací techniky a zřízení letního kina, k vybudování dětského hřiště na Sychrově, k zakoupení mantinelů pro zimní provoz hřiště u základní školy, ke vzniku chodníku se schody pod domem dětí a mládeže směrem k poště či k výstavbě přístupového chodníku a branky za účelem otevření zahrady základní umělecké školy pro veřejnost. Podpořit ovšem mohou také záměry pro jednotlivé místní části. V Mirošově nebo v Lipině by tak mohlo vzniknout nové hřiště pro děti, ve Smolině je zase zamýšlen altán pro společenské a kulturní události.

Zahrada ZÚŠ (foto archiv města)

Občané mohou vyjádřit svůj názor prostřednictvím anketního lístku, který bude součástí červencového zpravodaje. Každý lístek bude očíslován, aby se předešlo jakékoli manipulaci s počty odevzdaných hlasů. Pro dvojité zabezpečení bude od občanů požadováno číslo popisné. Pokud budou některé vícečlenné domácnosti potřebovat další anketní lístky, budou si je moci stáhnout z webu, vytisknout a opět dopsat číslo domu. Vyplněné lístky mohou lidé odevzdávat do schránky u vchodu městského úřadu, popřípadě vložit do kterékoli poštovní schránky. Druhou možností, jak vyjádřit svůj názor, bude vyplnění elektronické podoby anketního lístku na webu města.

Hřiště na Sychrově (foto archiv města)

Zpětně bude probíhat kontrola počtu respondentů z jednoho domu. Pokud bude zjištěno, že bylo odevzdáno více lístků s číslem popisným, než kolik je v daném domě obyvatel, budou tyto anketní lístky vyřazeny.

„Uvítáme také, pokud lidé připojí i další své návrhy na zkvalitnění života ve městě. Významně přispějí ke zlepšení zpětné vazby a stanou se náměty pro další ročník hlasování," vyzvala metodička CAF týmu Eliška Olšáková.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA