Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Občané sestavili 10 největších problémů

date_range 18.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Lidem ve Valašských Kloboukách záleží na tom, jaké problémy bude město v budoucnosti otevírat a řešit. Dokázali to svou aktivní účastí na historicky prvním veřejném fóru, které Zdravé město Valašské Klobouky uspořádalo ve středu 17. února. Vyjádřit náměty a diskutovat o různých oblastech přišlo 151 občanů. Společně pak hlasováním označili 10 největších problémů či příležitostí, mezi nimi aktivní prosazování napojení na dálniční síť, rekonstrukci náměstí, kontrolu lokálních zdrojů vytápění či park mezi poliklinikou a základní školou.

„Jsem pyšná na naše občany, že projevili tak velký zájem o život ve městě a přišli diskutovat o tom, co je z jejich pohledu důležité. Je skvělé, že jsme mohli v tak tvůrčí atmosféře naslouchat lidem a umožnit jim, aby sami pojmenovali, co by ve městě chtěli a jakou prioritu tomu přikládají," vyjádřila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Veřejné fórum vydalo 10 největších problémů, pro něž bude nyní zastupitelstvo města hledat řešení. Nápadů tu ovšem padlo daleko více a já chci všechny ujistit, že žádný z nich se neztratí a že se také těmto podnětům budeme věnovat," ubezpečila starostka.

Vyjádřit náměty a diskutovat o různých oblastech přišlo 151 občanů                fotogalerie

10 největších problémů / příležitostí města Valašské Klobouky, tak jak je hlasováním vybrali účastníci veřejného fóra „Klobouky Vašima očima":

1.aktivně prosazovat napojení na dálniční síť (59 hlasů)
2.výstavba a budování cyklostezky na Brumov (57 hlasů)
3.úplně zrušení výherních automatů ve městě (49 hlasů)
4.rekonstrukce náměstí (33 hlasů)
5.vyčištění Klobučky a zlepšení jejího průtoku + zadržování vody v krajině včetně monitoringu pramenů a studánek (33 hlasů)
6.park mezi poliklinikou a ZŠ (27 hlasů)
7.aktivní vyhledávání investorů – CzechInvest (27 hlasů)
8.chodník na ulici Dlouhé (15 hlasů)
9.rekonstrukce interiéru kina (sedadla) (15 hlasů)
10. kontrola lokálních zdrojů vytápění (11 hlasů)

Sada problémů vzešla po jednání účastníků u tematických stolů zaměřených na různé oblasti od územního rozvoje přes školství a kulturu až po sociální služby, životní prostředí či zaměstnanost. Samostatně se průřezem témat zabývaly stoly mladých a podnikatelů. Celkovým hlasováním fóra byly jednotlivým položkám přiřazeny hlasy vypovídající o preferencích zúčastněných občanů.

Svou prioritu v desítce problémů či příležitostí mohou nyní označit všichni občané na webových stránkách města v ověřovací anketě (anketa je vpravo dole), která potrvá do 18. března.

Při fóru také začala ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci vznikat pocitová mapa Valašských Klobouk. Lidé v ní mohli barevnými značkami opatřit místa, kde se ve městě cítí dobře, nebo kde se jim naopak nelíbí. Tvorba pocitové mapy bude probíhat rovněž přes internet, lidé mohou umísťovat své barevné body elektronicky ZDE.

„Zdravé město Valašské Klobouky na svém prvním fóru dosáhlo rekordu v počtu účastníků ve vztahu k velikosti města, což svědčí o velmi dobré spolupráci radnice s občany a mladými lidmi," zhodnotil akci Petr Kozel, který zastupoval Národní síť Zdravých měst a také Valašskokloboucké podnikatelské centrum.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA