Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Občané znovu zdokonalili svou paměť

date_range 20.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Uplynulý týden byl vyhlášen Národním týdnem trénování paměti. Sociální komise Rady města Valašské Klobouky při této příležitosti navázala na seriál přednášek o fungování mozku a paměti a pozvala veřejnost na další setkání s odborníkem. Téma bylo příznačné a shrnulo jej známé povzdechnutí, které nás při zapomínání často provází… Ach, ta paměť…

„Přednášku vedla zkušená lektorka Ladislava Šerá, která se problematikou fungování paměti dlouhodobě zabývá. Vysvětlila, jak funguje paměť krátkodobá a jak dlouhodobá, a praktickými cvičeními účastníky seznámila s technikami vizualizace a poslechu. Zdůraznila, že zejména ve starším věku je nezbytné trénovat mozek denně, aby se lidé vyvarovali příznaků demence," prozradila předsedkyně sociální komise Ladislava Guričová.

foto MěÚ Valašské Klobouky    další fotka

 Hned v úvodu se čtyři desítky návštěvníků podrobily krátkému testu, ve kterém lektorka zjišťovala jejich schopnost rozpomenout se na běžné události z toho dne, minulého týdne i doby před několika lety. Poté už následovala doporučení, jak mozek zatěžovat a udržovat v kondici, aby nezačal stárnout. „Protože jsme se přesvědčili, že tato oblast lidi zajímá, připravujeme 17. dubna další přednášku s názvem Stimulace mozku pohybem," sdělila Guričová.

V květnu se pak uskuteční další zajímavá akce pro nejširší veřejnost, a to promítání českého filmu Šmejdi. „Snímek popisuje praktiky populárních prodejních zájezdů s obědem a dárkem zdarma. Cílem takových prodejních akcí je promyšlenou manipulací přesvědčit lidi, aby koupili předraženou věc a zavázali se k několikaměsíčním splátkám," přiblížila Eliška Olšáková, členka sociální komise. Film bude poučením nejen pro ty, kteří už podobný zájezd absolvovali a nátlak proškolených dealerů zažili, ale především pro ty, kteří zatím podobné zkušenosti nemají. Promítat se bude v úterý 14. května v kině Svět.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA