Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Obchodní dům ozdobily 3D obrazy, lákají na Dalího i večerní prohlídky

date_range 10.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up Obchodní dům ozdobily 3D obrazy

Obchodní dům Zlín získal vskutku originální výzdobu. V obchodní pasáži i u vchodu do budovy vás nyní překvapí několik pestrobarevných 3D obrazů na motivy děl legendárního surrealisty Salvadora Dalího. Nechybí ani jeho portrétní karikatura.

 

Obchodní dům tak láká návštěvníky k prohlídce výstavy Salvador Dalí, která probíhá až do 8. září v Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží Obchodního domu. Když si u 3D obrazů pořídíte fotku – třeba jak stříháte Dalímu knírek, nebo lapáte motýly odlétající z obrazu, můžete se navíc zapojit do soutěže o vstupenky.

 

Výstava Salvador Dalí je další z akcí, jimiž Obchodní dům oslovuje milovníky výtvarného umění. Ve spolupráci s Galerií Artrium je zde vystavena stovka děl Dalího – jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století. „Jde o největší mimopražskou výstavu Salvadora Dalího v tomto roce, představuje průřez celou tvorbou od grafik přes sochy až po užité umění. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedii nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ říká Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Výstava Dalí ve Zlíně

Expozici doplňují originální portrétní snímky Salvadora Dalího z roku 1969 od českého fotografa Václava Chocholy. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu?

 

Během prohlídky můžete zhlédnout i dokumentární film o Salvadoru Dalím a na prodej jsou zde také vybraná díla, publikace a také zajímavé suvenýry jako puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.

 

Nenechejte si tuto jedinečnou příležitost ujít. Výstava Salvador Dalí je otevřena denně od 10 do 18 hodin (s výjimkou 19. – 21. 8., kdy bude mimořádně zavřeno).

Více o výstavě

Obchodní dům ozdobily 3D obrazy

Mimořádné večerní prohlídky

 

Ve vybraných termínech si můžete prohlídku výstavy užít při večerní atmosféře, s úvodním slovem galeristy Pavla Chmelíka. Nejbližší termíny:

 

středa 10. 8. od 19:00
čtvrtek 18. 8. od 19:00
úterý 23. 8. od 19:00
středa 24. 8. od 19:00 – speciální prohlídka s degustací Champagne
Kvůli omezené kapacitě je nutná rezervace (tel 604 446 087 nebo nevralova@artriumzlin.cz)

 

Po výstavě káva s výhledem na Zlín

 

Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž můžete zakončit prohlídku posezením u šálku kávy, drinku či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín. Nově zde můžete ochutnat i vína, šampaňské a sekty „na skleničku“. Posedět se dá nejen v klimatizovaných vnitřních prostorách, ale i na venkovní terase.

 

 

 

Španělské menu v Bistrotéce Valachy

 

Bistrotéka Valachy ve 2. podlaží Obchodního domu připravila k výstavě speciální Španělské menu s delikatesami z rodné Dalího země. Ochutnejte Andaluské gazpacho, kalamáry po baskicku nebo krevety s chorizem a chilli.

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA