Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Francova Lhota přivítala děti v nově otevřené zahradě MŠ

date_range 14.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Přivítání děti v nově otevřené zahradě MŠ

V letošním roce se obec Francova Lhota pustila mimo jiné i do dlouho očekávané rekonstrukce  zahrady v okolí mateřské školy.  Po pečlivém naplánování při společném setkání zástupců obce, vedení školky i rodičů vznikl projekt Sluníčko zahradníkem, který doplní zahradu o nové prvky, sloužící k rozvoji dovedností dětí. Obec na tuto zahradu obdržela dotaci od SFŽP, který podporuje přírodní zahrady. Pro realizaci byla ve výběrovém řízení vybrána firma, která přes léto zbudovala nové herní a výukové prvky, osadila je do zahrady a na svátek sv. Martina společně se zástupci obce tuto zahradu předali dětem.

 

V rámci zahrady byly provedeny terénní úpravy, které pomohly rozdělit zahradu do 4 tématických bloků společenského centra, pohybový koutek, zahradnický koutek a výukové hrací centrum. „Společně se zařízením zahrady bylo zrekonstruováno i oplocení, které zabezpečí zahradu a umožní i průjezd techniky pro zimní údržbu. Nově umožní zahrada, aby se jednotlivé skupinky dětí věnovaly různým činnostem, avšak mohly si spolu předávat zkušenosti, hrát si a poznávaly, jak funguje příroda v jejich nejbližším okolí.  Pro poznávání přírody slouží krmítko pro ptáky, domeček pro broučky, ježkovník, vyvýšené záhony, bylinkový záhon nebo kompost z recyklovaných palet, ” uvedl starosta obce Francova Lhota Miroslav Brlica. Mimo herní a výukové prvky byly do zahrady vysázeny i ovocné keře a stromy, o které se děti se svými učitelkami budou starat.

 

Zrekonstruovaná zahrada v okolí mateřské školy

 

Záměrem projektu bylo navrhnout a vytvořit zahradu jako opodstatněné místo pro děti a využít takové prostředky a materiály, které dětem umožní poznávat životní prostředí. V rámci společenského centra, kde se mohou potkávat s rodiči a obyvateli obce, tak mohou předávat a ukazovat své nově nabyté zkušenosti. To se podařilo i díky dotaci ze Státního fondu pro životní prostředí, který přispěl na realizaci zahrady částkou téměř 500 000 Kč.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA