Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Obec Horní Lideč podpořila nový babybox

date_range 27.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Obec Horní Lideč podpořila nový babybox. Na jeho zřízení přispěla částkou pět tisíc korun. Babybox byl ve čtvrtek 27. února 2014 dopoledne slavnostně uveden do provozu. Své místo má v areálu nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Babybox byl ve valašskomeziříčské nemocnici nainstalován už koncem ledna. Od té doby běžel jeho zkušební provoz. „Šedesátý babybox v nemocnici ve Valašském Meziříčí je čtvrtou bedýnkou ve Zlínském kraji. Věřím, že i ve Valašském Meziříčí zůstane jenom jističem, pojistkou, hasicím přístrojem pro případ krajní nouze", říká zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Nově otevřený babybox ve Valašském Meziříčí     foto Agel a.s.

Ludvík Hess se obrátil na obec Horní Lideč se žádostí o finanční pomoc, která by byla použitá na pořízení schránky pro odložené děti ve Valašském Meziříčí. Protože se jednalo o dobrou a potřebnou věc, zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání rozhodlo, že je nutné tento projekt podpořit a z rozpočtu vyčlenilo pět tisíc korun.

Vsetínský region byl posledním místem ve Zlínském kraji, kde babybox nebyl. Do dnešního dne tato schránka zachránila život sto tří nechtěných děťátek.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA