Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ochotníci zahrají premiéru Osiřelého západu

date_range 25.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Premiéru nejznámější a dosud nejúspěšnější divadelní hry současného irského autora Martina McDonagha s názvem Osiřelý západ, která nechybí ani v repertoáru pražského Činoherního klubu, představí koncem tohoto týdne vsetínské Divadlo v Lidovém domě. Režie této černé komedie se ujal známý divadelní kritik Marcel Sladkowski, který se vsetínskými ochotníky spolupracuje už od minulé sezony a pro něhož to bude režijní debut.

Příběh diváky zavede do drsného prostředí irského venkova, kde se odehrává životní příběh dvou věčně znesvářených bratrů. „Ti tráví většinu svého času hádkami o nejrůznější banality a pojmy jako jsou přátelství, empatie, porozumění neřkuli láska jsou jim naprosto cizí," naznačil děj Marcel Sladkowski.

Ač se tedy příběh odehrává v nám vzdáleném prostředí, problémy vzájemné mezilidské komunikace mají obecnou povahu a hra tak promlouvá k divákům v celé Evropě i Americe. „Žijeme ve světě, který je světem hmotného blahobytu a věci morální a duchovní hodnoty odsunujeme stranou jako nepotřebnou veteš. Drsnost v povaze je však něco, čemu právě v tomto kraji můžeme rozumět o něco více než jinde," pokračuje režisér.

Hra však o tomto věčném problému vypráví s humorem a často má až groteskní nádech. Ne náhodou proto do hlavních rolí bratrů režisér obsadil Petra „Ježka" Filgase a Roberta Stodůlku. V roli faráře se pak představí Pavel Rejman a mladou dívku si zahraje Kateřina Minarčíková.

Premiéra divadelního představení se odehraje v sobotu 27. února v 19 hodin v Lidovém domě, repríza pak o týden později. To znamená 6. března, taktéž v 19 hodin. Předprodej vstupenek v trafice Berta v hotelu Vsacan. Ochotníci však upozorňují, že vzhledem ke komornímu charakteru hry omezili kapacitu sálu zhruba na polovinu, tzn. na cca 150 míst.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA