Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Octavia zůstala zaklíněna pod tahačem

date_range 23.Úno, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Vytrvalé sněžení přineslo před posledním únorovým víkendem na silnice řadu komplikací. Na sněhu bouraly osobní i nákladní auta. K jedné z nehod došlo v pátek 22. února kolem třetí hodiny odpoledne mezi obcemi Lidečko a Lužná na Vsetínsku. Střetlo se tady osobní auto a kamion. Na místě zasahovala záchranka i hasiči.

„Škoda Octavia zůstala po srážce zaklíněna pod přední částí tahače Scania," informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

foto HZS Zlínského kraje     další fotky

Na místo musel být povolán kvůli kluzké silnici i posypový vůz údržby komunikací. „Hasiči postupně vyprostili osobní a následně i nákladní vozidlo," dodal Netopil.

Po dobu zásahu složek IZS byla komunikace na hlavním tahu mezi Vsetínem a Horní Lidčí zcela neprůjezdná.

Řidič kamionu nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, která byla namrzlá a zasněžená a po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk, přejel do protisměru, kde přední částí tahače narazil do stojícího vozidla zn. Škoda Octavia.

„Devětatřicetiletý řidič v oktávce jedoucí v protisměru totiž už zdálky viděl, že má řidič s nákladní soupravou na cestě problémy, proto u pravého okraje zastavil. Střetu s kamionem se ale ani tak nevyhnul," upřesnila tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Po střetu byla oktávka odhozena na pravý bok do zasněženého příkopu. V osobním vozidle cestovali mimo řidiče další dva muži ve věku 50 a 42 let. Osádku mužů z Valašské Senice prohlédli na místě zdravotníci rychlé záchranné služby. Dechové zkoušky byly u obou účastníků negativní. „Řidiči kamionu, který dopravní nehodu zavinil, uložili dopravní policisté na místě blokovou pokutu. Silnice byla zprůjezdněna o čtvrt na šest večer," dodala mluvčí.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA