Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Platí omezení návštěv v nemocnicích Zlínského kraje

date_range 21.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vsetínská nemocnice. Foto: archiv redakce

Kvůli zhoršující se situaci kolem onemocnění COVID-19 bylo ve středu 20. října svoláno mimořádné zasedání krizového štábu. Na jednání se hejtman Radim Holiš a vedení pěti nemocnic dohodli na zákazu návštěv, který začal platit od čtvrtka 21. října. Doporučení o omezení návštěv pro lůžková zdravotnická zařízení včera vydala Krajská hygienická stanice.

 

„Rozhodnutí bylo jednomyslné. Nejhůře je na tom momentálně Kroměřížská nemocnice, kde omezení návštěv platí od pondělí. Pro ostatní nemocnice jde o preventivní opatření. Všichni máme v živé paměti uplynulé měsíce, kdy jsme byli na hranici možností a měli přeplněná lůžka na jednotkách intenzivní péče. Tímto opatřením chceme kritickému stavu v nemocnicích předejít,“ řekl hejtman Radim Holiš a dodal: „Zátěž nemocnic poroste, doba, kdy se doháněla operativa je bohužel pryč, a musíme se připravit na další vlnu.“  

 

Výjimka z regulace návštěv se týká pouze nezletilých pacientů, doprovodu otců či jiných osob u porodu, pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. S ohledem na bezpečnost pacientů bude zákaz platit do odvolání, které je v kompetenci vedení jednotlivých zařízení.

 

COVID-19 může mít fatální konec i pro nemocné mladé lidi

 

Počet osob s prokázaným onemocněním COVID-19 (na základě testu) je nyní ve Zlínském kraji 502 z toho je 55 pacientů hospitalizovaných z různým druhem průběhu. Těžkému průběhu nemoci podlehli v Kroměřížské nemocnici dva lidé, pětatřicetiletá pacientka, která měla přidružené onemocnění a muž ve věku 76 let.

 

-tz,red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA