Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Odehnal oslaví jubileum autorským čtením

date_range 29.Bře, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Klobucký rodák Ivo Odehnal, známý básník a spisovatel, se dožívá kulatého jubilea 80 let. Tato příležitost dala vzniknout nápadu uskutečnit v Městské knihovně Valašské Klobouky přátelské posezení se čtenáři, při němž budou básníkovy narozeniny oslaveny ukázkami jeho tvorby. Komponovaný večer s hudbou a autorským čtením se uskuteční ve středu 6. dubna od 17 hodin.

„Ivo Odehnal je autorem dvou desítek básnických sbírek a věnuje se také poezii pro děti. Příspěvky publikoval v mnohých almanaších, sbornících a časopisech a jeho fejetony vycházely také v novinách a rozhlase. Odehnalova dráha básníka a spisovatele je ověnčena mnoha domácími literárními oceněními, ale také význačnou mezinárodní cenu Literární žezlo 2011 z makedonské Skopje za skladbu Píseň o velkomoravské náušnici," představila autora knihovnice Jana Dorňáková.

 Ivo Odehnal oslaví jubileum autorským čtením          foto: archiv knihovny

Při přátelském setkání s jubilantem zazní ukázky z jeho sbírek, například Luna nad mlatem nebo Věž laskavého větru. Chybět nebude ani nejnovější skladba Šaman z Kančích hor pouští žilou motýlům paměti, která je autorovou existenciální sebereflexí a završením výpovědí o rodném Valašsku. Četbu básnických děl doplní hudební vystoupení studentů gymnázia.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA