Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Odešla jedna z legend vsetínského bigbítu Vladimír Kovář

date_range 01.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Legenda vsetínského bigbítu Vladimír Kovář. Foto: Radomír Dolanský

Se sevřeným hrdlem, které nemůže zpívat, s roztřesenými prsty míjejícími struny, s utichajícím rockovým drajvem a u mnohých muzikantů se slzami v očích jsme se dozvěděli, že nás opustil výborný kamarád, dlouholetý muzikant a taky bývalý starosta obce Ústí – Vladimír Kovář, člen kapely Old Skart.

 

Teprve nedávno, v roce 2019, skupina Old Skart oslavila ve vsetínském kulturáku desáté narozeniny, ale jméno Laďa Kovář bylo na Vsetíně a vůbec mezi valašskými muzikanty pojmem již dlouhá léta. Začínal kolem roku 1970 u kapely Keks. Po jejím rozpadu byl jedním ze spoluzakládajících členů legendární skupiny Hej. Následně, po absolvování vojenské služby, začíná mezi léty 1975 – 76 u skupiny Skart, kde hraje až do roku 1992. V roce 2009 je mezi zakládajícími členy skupiny Old Skart.

 

Vladimír Kovář s kapelami přinášel radost, opojení z páru hodin pocitu jakés, takés svobody v době, kdy žádná neexistovala, možná byl vinen láskami, které se na zábavách potkaly a přetrvaly dodnes. Ale snad ještě větší radost přinášel donedávna těm, kteří Old Skart zůstali věrní a nezapomněli na muziku, při které vyrůstali.

 

Až budete vzpomínat na Laďu Kováře, rockového průvodce vašimi životy, na kamaráda, pusťte mu na plné pecky Stairway To Heaven, aby slyšel až tam nahoře, že jsme nezapomněli a nezapomeneme. Requiescat in pace!

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA