Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Odpadový Oskar pro Slavičín. Město je nejlepší v kraji, druhé v ČR

date_range 29.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Soutěž Odpadový Oskar vyhodnocuje množství směsných odpadů, které vyprodukují občané jednotlivých obcí. Krajský primát v kategorii obcí nad 5000 obyvatel získal Slavičín. Městu se zřejmě vyplatila sázka na lepší informovanost občanů zavedení sběru kovů a rozšíření počtu kontejnerů.

 

Slavičín se zlepšil v třídění odpadů. Snížil tak celkové množství směsného odpadu. Dokládá to umístění města na prvním místě krajského žebříčku Odpadového Oskara, kterého vyhlašuje a vyhodnocuje nezisková organizace Arnika. Slavičínu patří prvenství ve Zlínském kraji v kategorii obcí nad 5 tisíc obyvatel za to, že se ve městě podařilo vyprodukovat nejméně směsného odpadu, který končí na skládce. V rámci celé republiky se Slavičín v této kategorii umístil na krásném druhém místě za Fulnekem.

 

V loňském roce byla ve Slavičín produkce směsného komunálního odpadu 111,3 kilogramu na osobu a rok, což není ani polovina toho, kolik činí republikový průměr a zhruba o 6 kilogramů méně, než v roce 2018. „Lidé z oceněných měst jsou velmi zodpovědní k životnímu prostředí a za svou svědomitost ve třídění si zaslouží velké poděkování. Toho by však nedosáhli bez vynikajících podmínek třídění a motivace lidí ze strany vedení města,“ shrnul odborník na odpadové hospodářství Milan Havel z Arniky.

Za úspěchem stojí podle vedení města mimo jiné více nádob na odpad

S výbornými výsledky Slavičína je spokojen i starosta Tomáš Chmela. „Klademe v tomto směru velký důraz na osvětu občanů, zavedli jsme zvláštní kontejnery na kovy a také jsme rozšířili počet nádob. Dlouhodobě klademe důraz také na domácí kompostování. Ukazuje se, že náš přístup se vyplácí,“ podotkl Chmela.

 

 

Města ve Zl. kraji podle údajů za rok 2019

obce nad 5000 obyvatel:

Slavičín (6468 obyvatel) – 111,3 kg/ob/rok

Vsetín (26 092 obyvatel) – 134,7 kg/ob/rok

Otrokovice (17 876 obyvatel) – 141,8 kg/ob/rok

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA