Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ogaři z Valašska natáčeli situaci po tornádu. Dokument vysílá TV Noe

date_range 06.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hřusky, majitelka zničeného domu. Foto: Mikumi production

Situace v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku, které v červnu drtivě zasáhlo tornádo, je stále složitá. Dokládá to i dokument, který v postižených místech natočili bratři Michal a Jan Mikulenkovi z Huslenek. „Spousta domů nemá stále dokončené střechy a zima se blíží, takže  se tam opravdu hraje o čas,“ upozornil Jan, který na jižní Moravu jako dobrovolník sám často vrací. A právě dobrovolníci, jichž se za více než dva měsíce v oblasti vystřídaly tisíce, hrají při obnově postižených obcí významnou roli. Přijížděli z celé České republiky, jenže s koncem prázdnin jich postupně ubývá.

Skládka ze sbořených domů. Foto: Mikumi production

Snímek nazvaný Než přijde zima vnikl nejen proto, aby zachytil atmosféru v zasažené oblasti. „Natočili jsme ho i jako povzbuzení pro lidi, kteří mají chuť pomoci. Je to opravdu důležité, byť by přijeli jen na víkend. Psychika lidí, kteří přišli o své domy dostala opravdu zabrat a pomoc tak není jen o práci, ale i o morální podpoře,“ je přesvědčený Jan Mikulenka. Dokument odvysílala TV Noe v premiéře už v neděli 5. září ve 12:40. Následovat pak bude několik repríz, z nichž nejbližší je naplánovaná na pondělí 19:25. Snímek je možné si pustit také na internetu, odkaz je umístěn na stránkách www.mikumi.cz.

 

Foto: Mikumi production

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA