Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oheň zničil garáž rodinného domu i vozidlo

date_range 27.Čvc, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Ve čtvrtek 27. července v 01:49 hodin vyhlásil operační důstojník požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Slavičín a současně také jednotkám dobrovolných hasičů ze Slavičína, Bojkovic a Slavičína – Hrádku na Vlárské dráze. Celkem tři cisterny a jeden dopravní automobil zamířily na místo hlášeného požáru garáže řadového rodinného domu na ulici Dlouhá ve Slavičíně.

Oheň zničil garáž rodinného domu i vozidlo                           Foto: HZS

Požár zaregistroval a na tísňovou linku krajských hasičů oznámil jeden z obyvatelů blízkých bytových domů. Majitel zasaženého rodinného domku se pak před příjezdem hasičů pokoušel požár, který zachvátil celý prostor garáže v přízemí domu, hasit vodou. Vzhledem k rozsahu požáru, vysokým teplotám a silnému zakouření vnitřního prostoru garáže byl jeho zásah neúčinný.

„Hasiči vybaveni dýchací technikou plameny, které zachvátili interiér garáže i v ní zaparkované osobní vozidlo, rychle srazili. Po vniknutí do interiéru postupně dohasili jednotlivá ložiska hoření a celý prostor ochladili. Vzhledem k silnému zakouření museli vnitřní prostory garáže i domu odvětrat přetlakovou ventilací," popsal zásah mluvčí hasičů Libor Netopil.

Oheň zničil garáž rodinného domu i vozidlo                           Foto: HZS

„Požár zcela zničil prostor garáže s vybavením i zaparkované osobní vozidlo. Další škody v obytných částech domu napáchaly saze. Vybavení domu bylo částečně poškozeno i působením proudícího tepla," pokračuje Netopil.

Oheň zničil garáž rodinného domu i vozidlo                           Foto: HZS

Na základě rozhodnutí velitele zásahu byli na místo povoláni také záchranáři, kteří zkontrolovali zdravotní stav majitele domu, u kterého bylo podezření na intoxikaci zplodinami hoření.

V 02:44 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události a část nasazených jednotek byla odeslána zpět na své zbrojnice. Po půl šesté ráno se z místa zásahu vrátili i profesionální hasiči. Na místě zůstala pouze jednotka dobrovolných hasičů Slavičín jako dohlídka nad požářištěm.

Oheň zničil garáž rodinného domu i vozidlo                           Foto: HZS

„Výše způsobené škody a přesná příčina vzniku požáru jsou předmětem našeho vyšetřování," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA