Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ohlédnutí za kurzem krajinomalby na Ploštině

date_range 27.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Kurz krajinomalby se každý rok koná druhý týden nového školního roku v areálu RZ Ploština. Tak tomu bylo i v letošním roce. Průběh kurzu popsala Zuzana Malíčková z 3. G Gymnázia Valašské Klobouky:

Na Ploštinu jsme přijeli v 11 hodin dopoledne, ubytovali se a dali si chutný oběd. Kuchařky vaří dobře, takže jsme hlady neumřeli.

Tak jako každý rok má kurz podobný program – ráno snídaně o půl deváté a po snídani jsme všichni šli tvořit do přírody. Chodili jsme po skupinkách nebo sami, podle toho, jak se komu chtělo a jakou měl náladu. Pan profesor Ročák, který nás měl celou dobu na starosti společně s panem Zdeňkem Matyášem, nás vždycky po okolních kopcích hledal, a když nás našel, tak nám radil, jak máme správně malovat či kreslit.

Kurz krajinomalby – plenér na Ploštině                       Fotogalerie

Na dvanáctou jsme se všichni vraceli na oběd. Po obědě jsme si vždycky chvíli odpočinuli na pokojích a pak buď šli zpět na louky kolem areálu, nebo zůstali na rekreačním středisku a dotvořili obrázky podle své vlastní fantazie.

Večeře bývala v 18 hodin a po ní jsme měli vždy večer nějakou přednášku s filmem. V pondělí nám pan profesor přednášel o umělcích, kteří malovali krajinu, dále o malířských technikách, abychom uměli správně tvořit a být těmi opravdovými umělci, o kterých jsme se učili. Po přednášce s prezentací a ukázkami výtvarných děl následoval film o životě nějakého světového umělce. Po filmu jsme měli jít spát, ale znáte to, vždycky jsme „prokecali" skoro celou dlouhou noc.

Všechny večery však neprobíhali pouze v režii pana profesora Ročáka, ale i v režii hostů, kteří byli na kurzu s námi. V úterý nám o své tvorbě a životě vyprávěla ostravská výtvarnice paní Eva Dudová, která vyhrála první místo o nejlepší namalovaný obraz na Valašském kumštování. Paní Dudová nám představila i své obrazy a vyprávěla o své malířské cestě do Skotska. Ve středu jsme sledovali přednášku o tvorbě filmu a sledovali videoukázky prací pana Jiřího Kubrychty, umělce z Děčína. Pan Kubrycht nás i natáčel při naší výtvarné tvorbě a slíbil, že video z našeho kurzu brzy uvidíme! Ke konci týdne se nám představil Josef Bělaška, který nám vyprávěl o svém velkém koníčku, o horolezectví a zdolávání nejvyšších evropských vrcholů. Prezentoval nám fotografie z výstupu na Mount Blanc. Donesl nám na ukázku několik věcí ze svého horolezeckého vybavení, to, co musí mít s sebou při výstupu, aby přežil cestu tam i zpět na základnu. Všechny přednášky byly velmi zajímavé a podnětné. Ve středu nás pan Zdeněk Matyáš seznámil s keramickou hlínou a základy keramiky, rozdělili jsme se na dvě poloviny, dopoledne modelovala jedna skupina, odpoledne druhá. Každý si pod vedením pana Matyáše mohl vytvořit volnou figuru. Po vyschnutí hlíny, budou práce vypáleny, a tak bude mít každý student na plenér i památku z keramiky. Ve středu večer jsme se všichni sešli u táborového ohně, kde jsme si za doprovodu kytary zazpívali několik písní a opekli špekáčky.

Kurz krajinomalby – plenér na Ploštině                       Fotogalerie

Celého výtvarného kurzu se zúčastnilo 16 studentů a studentek 3. G, studentky třídy 2. G a také nás svou přítomností poctily holky z 2. OA a i studentka ze 4. G a student oktávy.

Celý kurz jsme si nesmírně užili, bylo to krásných pět dnů v podzimní přírodě. Z vytvořených maleb a kreseb jsme ve školní Galerii G uspořádali výstavu, aby se s našimi díly mohli seznámit i ostatní studenti gymnázia. Už nyní se těšíme na září 2017, abychom mohli všichni společně znovu navštívit tento tradiční malířský kurz. Studenti, kteří chcete studovat na našem gymnázium, rozhodně neváhejte a přijďte, čeká vás mimo jiné vynikající kurz malby – plenér.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA