Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ohlédnutí za setkáním seniorů v Janové

date_range 03.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Setkání seniorů v Janové, foto: Radomír Dolanský

Již druhé volební období pořádá výbor pro kulturu a sport v Janové pro místní seniory pravidelná společenská setkání. Jedná se o akci pro občany, kteří se díky různým neduhům nedostanou již tak často do kontaktu, a stejně jako potomci by neměli zapomínat na své rodiče, stejně tak by neměla zapomínat obec na občany, kteří zvelebovali vesnici generace před nimi.

 

Seniory v zaplněném sále místní kavárny přivítali členové výboru pro kulturu a sport při obci Janová zastupitelka Romana Hromadová a místostarosta Richard Machalec. Po několika slovech přání dobré zábavy uvolnily oficiality místo pro výpravu z místní mateřské školky, která přišla pobavit v mnoha případech i své dědečky a babičky, a také jim říci, jak tuze je mají děti rády. Na setkání se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí článku.

Setkání seniorů v Janové, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie zde

Pod vedením ředitelky Martiny Borsíkové – Ďurinové a učitelky Kateřiny Václavíkové děti zahrály seniorům řadu českých pohádek. Třeba Popelku nebo loupežníky z pohádky Lotrando a Zubejda. Nechyběl princ bojující s drakem, aby zachránil princeznu. Výkony dětí stíhal jeden potlesk za druhým a pyšní rodiče byli pyšnější, než dvě princezny, které musel obíhat zahradník. Takové představení vždycky potěší obě strany. Babičky a dědečkové jsou vděční, že na ně děti myslí, a děti mají zase velmi vděčné publikum. Za vykonané dílo se děti i učitelky mohly vrhnout na překrásně načančané muffiny a pitíčko.

 

Sladké pohoštění dostali i senioři, aby se cítili ještě více spokojení. U toho nesměli chybět Ogaři z Jablůnky letos jako trio dvou harmonik a bicích. Od srdce zahrané lidovky nejen, že zvaly ke zpěvu, ale dokonce i čtyřiadevadesátileté seniorce pozvedla muzika náladu natolik, že si skočila při tanci několik otoček. Víno, zpěv, přátelé a příjemné posezení, to přesně to, co si přáli pořadatelé z obce pro své seniory vytvořit.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA