Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý mladík chtěl policistům z Valašských Klobouk ujet na traktoru

date_range 28.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Policisté z Valašských Klobouk v neděli brzy ráno nevěřili svým očím, když chtěli zastavit mladého muže za volantem traktoru, který ovšem zastavit nechtěl a zřejmě si myslel, že s traktorem policistům ujede po polní cestě.

 

Krátce po páté hodině ráno chtěli policisté za pomoci světelného i zvukového výstražného znamení zastavit řidiče traktoru, který po silnici nejel příliš koordinovaně.

 

Ten ovšem na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval dál v jízdě, po polní cestě. Daleko nedojel. „Policisté řidiče zastavili a požádali ho, aby předložil doklady. Na první pohled bylo jasné, že není úplně střízlivý. Mladý muž u sebe žádné doklady neměl. Dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu. Přiznal, že až do tří hodin ráno popíjel pivo,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Lustrací policisté zjistili, že mladík ani nedosáhl zletilosti a je mu pouhých sedmnáct let, není proto oprávněný řídit traktor.

 

Policisté po veškerých potřebných úkonem předali mladistvého jeho otci v obci na Valašskoklobucku. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za řízení bez řidičského oprávnění a nezastavení na znamení podle zvláštního právního předpisu mu navíc ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ dodala Monika Kozumplíková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA