Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý muž se zřítil ze schodiště rozhledny

date_range 25.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Alkoholem posilněný muž se ve středu před devátou hodinou vydal zdolat schodiště rozhledny Královec poblíž města Valašské Klobouky. Dostal se až do nejvyššího šestého podlaží rozhledny, kde na schodišti ztratil rovnováhu a zřítil se o patro níž. Při pádu si poranil páteř a nohu.

„Takto precizně připravil velitel stanice Valašské Klobouky námět prověřovacího cvičení místních jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů," uvedl tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

S první komplikací se museli vyslaní profesionální a dobrovolní hasiči vyrovnat už na počátku cvičení. Přímo k rozhledně totiž nevede žádná cesta, která by byla sjízdná pro jejich těžkou techniku. Vybaveni potřebným materiálem tak museli poslední úsek k rozhledně vzdálené asi 500 metrů od nejbližší komunikace zdolat pěšky. „Po příchodu na místo následoval výstup po úzkém dřevěném schodišti až do pátého podlaží, kde ležel zraněný muž," informoval Libor Netopil

Cvičení valašskoklobouckých hasičů na Královci (foto HZS Zlínského kraje)   další fotky (7)

Hasiči okamžitě poskytli muži první pomoc a po stabilizaci ho začali připravovat k transportu. Povaha jeho zranění si vyžádala použití krčního límce a vakuové matrace. Po provedení fixace byl uložen do přepravních nosítek a pomalu snesen z rozhledny. „Snesení nosítek po úzkém schodišti ale stálo cvičící hasiče nemálo fyzických sil. Další množství potu prolitého do zásahové výstroje stál hasiče transport zraněného zpět od rozhledny k odstavené technice," řekl tiskový mluvčí.

Celý průběh cvičení bedlivě sledoval velitel stanice, který hodnotil činnost a postupy svých svěřenců. „Asi po hodině a půl bylo cvičení ukončeno a jednotky se vrátily na svou stanici," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA