Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý muž ujížděl policejní hlídce

date_range 23.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Až tříletý trest odnětí svobody hrozí řidič z Hovězí, který v opilém stavu ujížděl policejní hlídce. Zastavil až poté, co naboural odstavené auto.

V neděli krátce před třetí hodinou ráno narazil opilý řidič ve VW Golf v Ústí u Vsetína při ujíždění policejní hlídce do zaparkovaného vozidla. Řidič VW jel ve směru od Vsetína, na mostě přes Bečvu nezvládl vlivem vysoké rychlosti řízení svého auta a ve smyku narazil do odstaveného vozu zn. BMW.

Hlídka vsetínských policistů si vozidla VW Golf všimla v neděli krátce po půl třetí ráno na kruhovém objezdu ve Vsetíně. „Policisté viděli, že řidič není připoutaný a rozhodli se ho zkontrolovat. Při jízdě za VW zapnuli majáky a světelný nápis STOP. Řidič zareagoval mírným zrychlením a v jízdě pokračoval blíže ke středu vozovky," uvedla tisková mluvčí policie Lenka Javorková.

Vozidlem směřoval po ul. Mostecká na ul. Štěpánská a ul. Josefa Sousedíka, dále pokračoval přes nadjezd na ul. Potůčky směrem k silnici I/57, kde odbočil vlevo a vysokou rychlostí ujížděl k obci Ústí. Před mostem přes Bečvu hodlal odbočit vlevo – dal levý blinkr, ovšem nezvládl jízdu přes most, kde dostal smyk a narazil do vpravo zaparkovaného BMW. U VW, ve kterém zůstal řidič po nárazu sedět, zastavili vzápětí dvě služební vozidla vsetínských policistů. „Kolegové opakovaně vyzývali šoféra, aby vystoupil, to však mladík odmítal. Jelikož si pak kolegové všimli, že řidič dává ruku na řadicí páku, jako by chtěl zařadit rychlost, za použití hmatů a chvatů ho z vozu vytáhli ven a spoutali ho," řekla mluvčí.

Opilý mladík zastavil až poté, co naboural (foto PČR)

Devatenáctiletý řidič z Hovězí už na první pohled jevil známky požití alkoholu. V dechu mu policisté naměřili 2,49 promile. Mladík přiznal, že pivo a tvrdý alkohol konzumuje postupně už od pátku. „Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a na místo dopravní nehody přivolali policisty ze skupiny dopravních nehod, kteří nehodu zadokumentovali," doplnila Javorková.

Řidič VW ve smyku narazil do odstaveného vozu zn. BMW (foto PČR)

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mladíkovi hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

„Od pátku do neděle jsme zaevidovali 9 dopravních nehod, u čtyř byli viníci pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty byly poměrně vysoké od 1,49 do 2,49 promile," dodala tisková mluvčí.

Jednou z priorit krajského ředitelství v oblasti bezpečnosti silničního provozu jsou pro letošní rok drogy a alkohol u řidičů, proto se budou i policisté v okrese Vsetín na tyto prohřešky řidičů častěji zaměřovat.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA