Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý na sebe upozornil blikajícím majákem

date_range 03.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Neoprávněně si umístil na vozidlo maják, řídil opilý a navíc nevlastní řidičský průkaz. Hned tří přestupků se dopustil první májový den devatenáctiletý řidič z Velkých Karlovic.

První květnový den kolem čtvrt na tři v noci spatřila hlídka karolinských policistů ve Velkých Karlovicích vozidlo zn. Opel Astra, na kterém modře blikal maják.

„Jelikož je podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázáno neoprávněně užívat zvláštních výstražných světel, které užívá vozidlo s právem přednostní jízdy, rozhodli se kolegové auto s majákem zastavit a řidiče zkontrolovat," uvedla mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

foto PČR

Policisté zjistili, že mladý muž za volantem nejenom že si dal na střechu magnetický maják, ale usedl za volant i přesto, že požil alkohol a nemá řidičský průkaz.

„Řidičák si prý právě dělá, jak nám uvedl. Při dechové zkoušce jsme mu naměřili 0,83 promile. Mladík je podezřelý z přestupků v dopravě, které bude dále řešit správní orgán," dodala Javorková.

Ve správním řízení mu za jeho nezákonné jednání může být uložena pokuta 25-50 tisíc korun.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA