Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý Polančan si zahrál na policistu

date_range 03.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality

 

Vcelku ojedinělý přestupek řešili uplynulou sobotu vsetínští policisté. Na ulici v centru Vsetína přistihli muže, který se potácel v podnapilém stavu v policejní uniformě. Nejednalo se však o jejich kolegu, nýbrž o muže, který uniformu našel, oblekl si ji a chodil v ní po ulicích.

Jeden z policistů sloužící na vsetínském obvodním oddělení policie, který nebyl zrovna ve službě, spatřil v sobotu 1.října kolem jedenácté hodiny dopoledne na ulici Tyršova muže v policejní uniformě tzv. „čerňákách".

„Kromě tmavě modrých kalhot měl na sobě i bundu ve stejné barvě se žlutým nápisem policie a kšiltovku. Byl v hodnosti poručíka," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Na tom by zřejmě nebylo nic divného, kdyby muž nebyl na mol opilý. Přivolaná hlídka tak pána v uniformě raději odvezla na policejní služebnu. „Tam kolegové zjistili, že se nejedná o skutečného policistu, ale o jedenatřicetiletého muže z Valašské Polanky, který pracovní uniformu policie údajně našel a oblekl si ji proto, aby byl frajer," vylíčila Javorková.

Za policistu se opilý muž, který měl v dechu 3,65 promile nevydával, v uniformě se pouze procházel po ulicích. „I tak se svým jednáním dopustil přestupku proti pořádku ve státní správě a v územní samosprávě, za který mu může být ve správním řízení uložena pokuta do tří tisíc korun," dodala Lenka Javorková.

Ze vsetínského obvodního oddělení už muž odešel v civilním oděvu, když uniformu vydal policistům.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA