Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý řidič policistům sdělil, že si jede koupit další pivo

date_range 28.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Perné odpoledne a večer zažili v úterý policisté z Luhačovic, kteří nejprve zastavili silně opilého řidiče, který navíc neměl za volantem co dělat a poté se museli postarat o agresivního, zřejmě také opilého muže, který spal na trávníku a podnapilost mu nedovolila odejít.

 

Dvaatřicetiletý místní muž řídil v centru Luhačovic své vozidlo Škoda Octavia. Policisté měli ihned po jeho zastavení jasno. Ve svém odhadu se nemýlili. „Muž nadýchal opakovaně více než dvě promile alkoholu. Policisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že muž má soudem zakázáno řízení všech motorových vozidel až do roku 2024. Řidič se přiznal, že vypil pět dvanáctistupňových piv a zrovna si jel koupit další,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je nyní podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Trable s dalším opilcem

 

Krátce nato luhačovickým policistům zavolala padesátiletá žena s tím, že v centru Luhačovic na nábřeží leží muž, který se nehýbe. „Muž ležel na trávníku, bez bot a byl z něj silně cítit nejen alkohol, ale i výměšky. Policisté muže probudili a zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z blízké obce. Dechovou zkoušku odmítl, nebyl ale schopen chůze a byl vůči policistům agresivní a vulgární,“ popsala Monika Kozumplíková. Policisté si vzhledem k agresivitě a nevypočitatelnému chování muže přivolali na pomoc další hlídku.

 

Společně s posilami muže zpacifikovali, zajistili a převezli na policejní oddělení. Po lékařském vyšetření ho převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za přestupek proti veřejnému pořádku mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA