Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý řidič způsobil dvě dopravní nehody

date_range 23.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Třiadvacetiletý opilý řidič způsobil během deseti minut dvě dopravní nehody. Z kolize, kdy nedal v křižovatce přednost v jízdě řidičce, ujel. Při ujíždění se zhasnutými světly zavinil další nehodu celkem tří vozidel. V dechu měl přes dvě promile.

První nehoda se stala v neděli 22.února deset minut před půl šestou hodinou ráno v Rožnově pod Radhoště na ul. 1. máje. Mladý muž za volantem Opelu Astra, s nímž ve vozidle seděl sedmnáctiletý bratr, nedal v křižovatce přednost v jízdě čtyřiatřicetileté řidičce z Horní Bečvy ve vozidle zn. Suzuki.

„Po střetu, při kterém nebyl nikdo zraněn, z místa nehody ujel směrem k obci Horní Bečva. Při ujíždění zavinil o deset minut později kousek za městem další dopravní nehodu," uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

 foto PČR     více fotek (3)   

Řidič ujížděl z místa nehody se zhasnutými světly a podle protijedoucího řidiče Škody Octavie po silnici první třídy kličkoval. Pětapadesátiletý řidič oktávky z Rožnova, co ho zpozoroval, najel k pravému okraji silnice a výrazně zpomalil. „Ovšem pomalu jedoucí oktávku začal předjíždět řidič ve Fordu Mondeo. Ten kličkující neosvětlené vozidlo zpozoroval až po předjetí oktávky. Reagoval prudkým brzděním, ale střetu zabránit nedokázal," popsala událost mluvčí.

Po srážce byl Ford odhozen vpravo dozadu na oktávku a Opel pokračoval v jízdě nekontrolovaně dál, a až po ujetí několika metrů havaroval do silničního příkopu, přičemž poškodil elektrický sloup.

„Řidič Opelu, jeho spolujezdec a devětačtyřicetiletý řidič fordu z Prostřední Bečvy byli s lehkými zraněními převezeni do valašskomeziříčské nemocnice na ošetření," řekla Javorková. Policisté provedli u všech řidičů dechové zkoušky, které byly negativní, kromě dechové zkoušky mladého řidiče Opelu. „Ten měl v dechu 2,19 promile. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let," dodala Lenka Javorková.

Silnice byla po dobu vyšetřování dopravní nehody dvě a půl hodiny úplně uzavřena. Na vozidlech a elektrickém sloupu vznikla škoda předběžně za čtvrt milionu korun.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA