Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opravená trať zlepší komfort cestování

date_range 18.Pro, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 16.12. byla slavnostně ukončena rekonstrukce tratě Horní Lideč – Vsetín. Pásku ve dvanáct hodin dopoledne přestřihl sám ministr dopravy Zdeněk Žák.

Předávací akt se uskutečnil na vlakovém nádraží v Horní Lidči. Účastnili se ho zástupci všech subjektů, kteří se na stavbě podíleli. Hlavním zadavatelem byla Správa železničních a dopravních cest společně s Ministerstvem dopravy, zhotovitelem pak byla společnost Subterra.

"Nedávno jsme ukončili rekonstrukci střelenského tunelu a dnes se tu scházíme znovu. Evropská unie zahrnula trať číslo dvě stě osmdesát (Horní Lideč-Vsetín-Hranice na Moravě) do souboru primárních tratí pro unii," řekl na úvod starosta Horní Lidče.

foto OÚ Horní Lideč

Podle slov ministra dopravy byl projekt z čtyřiaosmdesáti procent hrazen z prostředků Evropské unie, konkrétně z fondu Soudržnosti. „Náklady dosáhly téměř čtyřiceti milionů, přesně 37 milionů" doplnil současný ministr dopravy. 

Slavnostnímu aktu předcházel podpis smlouvy neboli "Schvalovacího protokolu pro stavbu". Na základě ní se nám Evropská unie zavazuje vyplatit výše zmíněných čtyřiaosmdesát procent nákladů. Tento významný dokument za Českou republiku podepsal ministr dopravy.

Trať na Vsetínsku modernizovala Správa železničních a dopravních cest. Výsledkem je bezstyková kolej, díky které pojedou vlaky klidněji. Také bude možné zvýšit rychlost z dnešních osmdesáti na pětadevadesát kilometrů za hodinu. Rekonstrukce  vsetínsko-lidečského úseku navazuje na rekonstrukci pohraničního tunelu a krátkého traťového úseku k lidečskému nádraží, která skončila v letošním červnu. 

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA