Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opravené kino zahajuje provoz již ve středu

date_range 21.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Dobrodružnou komedií o tajném vládním programu pro výcvik špionážních zvířat G – Force a dramatem z období druhé světové války Protektor zahájí ve středu 23. prosince provoz nově opravené kino Vatra. Projekce začíná v 17 a v 19.30 hodin.

Příznivci kinematografie se tak po téměř tříměsíční rekonstrukci kina mohou těšit na mnohem vyšší komfort. Kino se totiž po třiatřiceti letech od uvedení do provozu dočkalo nových akustických podhledů, obkladů stěn, koberců, ale i nových moderních sedadel. Díky instalaci pohodlnějších sedaček se snížila také kapacita kinosálu z původních 335 na 273 míst a nově zde byl vybudován také prostor pro imobilní návštěvníky kina. „Rekonstrukce si vyžádala celkem 12,7 milionů korun, přičemž 1 milion korun se nám podařilo získat jako účelovou dotaci ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie," připomněla místostarostka Vsetína Iveta Táborská.

 
I přes nákladnou rekonstrukci nedozná vstupné zásadních změn. „U většiny sedaček jsme se rozhodli pouze pro symbolické navýšení vstupného, a to v průměru o pět korun, nově však nabízíme i luxusnější sezení ve dvojsedačkách, které bude stát v průměru sto korun," informoval Milan Kostelník, ředitel Domu kultury Vsetín, pod který kino Vatra spadá.

Do budoucna radnice počítá i s rekonstrukcí vestibulu kina a v příštím roce se bude město ucházet o dotaci ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie na digitalizaci kina. „Tímto dojde ke zkvalitnění nabídky kina o premiérové filmy a také zlevnění distribuce filmů," poznamenala místostarostka. Digitalizace přitom znamená přechod z projekce z filmového pásu na projekci ze speciálního digitálního projektoru s vysokým rozlišením a vysokou svítivostí. „Film je šířen prostřednictvím digitální kopie na hard disku, může se tak v okamžiku světové premiéry dostat do více kin najednou," vysvětlil před časem princip digitalizace Milan Kostelník.

 

 

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA