Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnice u Luhačovic je již znovu průjezdná

date_range 26.Lis, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Opravená silnice u Ludkovic. Foto: Stanislav Brázdil

Silničáři zabezpečili vozovku proti sesuvu ve svažitém terénu na silnici mezi Ludkovicemi a Řetechovem. Bezpečnost motoristů zajišťuje také nové svodidlo. Stavební práce zde skončily začátkem listopadu 2020.

 

Předmětem díla byla stabilizace silničního tělesa silnice III/49025 v extravilánu mezi obcemi Ludkovice a Řetechov. Celková délka opravovaného úseku byla 154 metrů. Stabilizace byla provedena pomocí opěrné zdi založené hlubinně na velkoprůměrových pilotách. Zeď je dlouhá 150 metrů, vysoká přibližně jeden metr. Na železobetonové konstrukci opěrné zdi byla vybudována monolitická římsa, na které je osazeno ocelové zábradelní svodidlo. Zpevněná část komunikace je široká 6,0 metru. V úseku o délce 128 metrů byla vybudována kompletní konstrukce vozovky včetně sanace zemní pláně, na zbylých navazujících úsecích silnice byla obnovena obrusná vrstva.

 

Konečná cena za tuto zakázku činí 21,398 milionu korun (vč. DPH). Stavba byla spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Silnice u Ludkovic je již zabezpečena proti sesuvu Foto: Stanislav Brázdil

Stavební práce byly zahájeny v srpnu letošního roku a skončily začátkem listopadu. Stavba probíhala za úplné uzavírky komunikace. V současné době je stavba pro silniční provoz otevřená v režimu „průjezd stavbou” a s omezením rychlosti na 30 km/hod. Ke kolaudaci stavby dojde po dokončení geodetických prací a zapsání v katastru nemovitostí.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA