Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opravu zídky v Kramolišově ulici by mohla podpořit dotace

date_range 01.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Zastupitelstvo města Valašské Klobouky při únorovém zasedání schválilo podání žádosti o dotaci na rekonstrukci opěrné zídky v ulici Kramolišova. Součástí projektu je i obnova místní komunikace k rodinným domům, která vede nad zídkou v její vrchní části. Obojí by si vyžádalo investici přesahující 4 miliony korun, dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR by mohla pokrýt až 60 % nákladů.

 

„V lokalitě ulice Kramolišova loni započala rekonstrukce místní komunikace a veřejného osvětlení. Po zimní stavební přestávce bude dokončena druhá etapa při vjezdu směrem od ulice Československé armády. Rekonstrukce středové části Kramolišovy ulice je navázána na opravu opěrné zídky, pro kterou se nyní snažíme získat finanční prostředky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. V rámci téhož projektu bychom přičlenili i opravu místní komunikace vedoucí k horní řadě rodinných domů,“ popsala situaci Eliška Olšáková, starostka města. Aktuálně běží výběrové řízení na zhotovitele stavby, výsledek žádosti o dotaci by mohl být známý přibližně do konce května.

 

V lokalitě byl proveden statický posudek opěrné zdi, který doporučil zajistit stabilitu zídky i účelové komunikace. „Stávající zeď z lomového kamene by měla být celá demontována a znovu vystavěna z železobetonu. Venkovní obklad by pak měl být podle požadavků Národního památkového ústavu proveden z pískovcového kamene,“ přiblížil Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje. Při opravě by mělo být provedeno také nezbytné odvodnění svahu.

 

Horní komunikaci lemuje řada vzrostlých lip, které projdou posouzením dendrologa a případnými ozdravnými zásahy, jež by umožnily jejich zachování.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA