Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Orsák vytěžil na Valašce maximum bodů

date_range 27.Bře, 2012 featured_play_list Aktuality
 
 
Jaroslav Orsák vytěžil maximum mistrovských bodů také ze svého druhého startu v seriálu MMČR. Na Valašské rally opět dominoval se spolujezdcem Davidem Šmeidlerem ve třídě 3. Po vítězství v Rakousku se svým Mitsubishi Lancer Evo 9 sk. N neohroženě kraluje v nabité kategorii produkčních vozů a velmi zdatně si vede i v rámci průběžné absolutní klasifikace.

Více než dvouměsíční přestávku využil tým Orsák Motorsport k důkladnému otestování nově postaveného vozu. První ze tří testů využil především k ověření funkčnosti staronové zbraně. Další dvě testovací seance se soustředily na nastavení podvozku a vyladění tlumičů pérování. V neposlední řadě si Orsák musel znovu zvykat na asfaltový povrch, na kterém během posledního půl roku, s výjimkou Mikulášské rally, nezávodil. Závěrečnou fází přípravy byly seznamovací jízdy. „Po zimě byla na silnici podle očekávání spousta posypového materiálu a děr. Museli jsme všechno detailně zaznamenat do rozpisu, abychom při ostré jízdě nebyli nepříjemně překvapeni," zdůraznil sedmadvacetiletý jezdec.

 

Jaroslav Orsák s Davidem Šmeidlerem v cíli Bonver Valašské rally 2012

 
Páteční etapa startovala tradičně až těsně před příchodem tmy. Od prvního kilometru se přesto jelo velmi rychle. Jarní večerní kvapík přinesl velmi těsné rozdíly. Po třech měřených úsecích dělily posádky na prvních třech místech třídy 3 necelé dvě sekundy.

„Máme dobrou pozici pro druhou etapu," pochvaloval si situaci Orsák. Ráno zajel měřený úsek RZ5 o 3 sekundy rychleji než dosud druhý Běhálek a usadil se na čele. Zároveň postoupil na skvělou šestou příčku absolutního pořadí. Před ním se umístili pouze favorizovaní pilotii speciálů Super 2000. Ve zbytku soutěže valašská posádka Orsák – Šmeidler neúnavně zvyšovala svůj náskok a v cíli měla k dobru téměř půl minuty.

„Všechno probíhalo naprosto perfektně. Našim jediným problémem byla vadná součástka hydraulického čerpadla mezinápravového diferenciálu. Opět se ukázalo, že i úplně nová součástka se může pokazit. Mechanici naštěstí opravu během servisní pauzy zvládli a mohli jsme bez penalizace pokračovat. Díky nádhernému slunečnému počasí se přišlo podívat velké množství diváků. Jsme téměř domácí a podporu početných fanoušků jsme cítili i v autě. O to víc nás vítězství v kvalitní konkurenci naší třídy těší," radoval se Orsák.

Nejbližším startem týmu Orsák Rally Sport bude úvodní soutěž slovenského šampionátu Rally Prešov v polovině dubna. „To bude ideální rozjezd před třetím dílem MMČR na Šumavě, který se koná jen o týden později. Dále bych chtěl poděkovat našim partnerům za podporu a členům našeho teamu za perfektně odvedenou práci nejen na závodech, ale taky při přípravě našeho nového vozu," uzavřel komentář k Valašské rally Jaroslav Orsák.

Třída 3 (průběžný stav po 2. soutěži MMČR):

1. Jaroslav Orsák 40 bodů
2. Martin Semerád 27 bodů
3. Daniel Běhálek 15 bodů

Text a foto: ZW

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA