Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oslava 660 let od udělení městských práv

date_range 27.Čvn, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Turci jdou! Tak se bude jmenovat akce pořádaná spolkem Jižní Valašsko ve spolupráci s Městem Valašské Klobouky k oslavě 660 let městských práv. Uskuteční se 23. července v lokalitě Trhovisko a nabídne úžasné rekonstrukce historických událostí.

Valašské Klobouky se v červenci stanou velkým bojištěm. Spolek Jižní Valašsko ve spolupráci s Městem Valašské Klobouky uskuteční oslavu 660 let městských práv opravdu netradičně. Dne 23. července se před branami města v lokalitě Trhovisko objeví turecké a povstalecké jednotky s úmyslem vyplenit město a vzít jeho obyvatelstvo do otroctví. Avšak místní domobrana, za podpory moravských vojsk se pokusí tento útok odrazit a město uchránit.

Ilustrační foto (archiv pořadatelů)

Dojděte se podívat na nezapomenutelnou akci, která bude důstojnou oslavou 660 let městských práv, ale také jakousi připomínkou pochmurných událostí ze 17. a počátku 18. století. Můžete se těšit na ukázky boje, bitvy, nácviku vojsk ale i dobového tábora obou válčících stran. Součástí akce bude program pro děti, dobový tradiční jarmark, kulturní a historická vystoupení. Z programu prozradím jen, že se můžete těšit třeba na břišní tanečnice a jejich šavlový tanec, módní přehlídku ze 17. století a možná dojde i na popravu zvěda… Nicméně program a přehled účastníků bude zveřejněn v prvním červencovém týdnu. Prozatím nás můžete sledovat na facebooku: https://www.facebook.com/Turcijdou/

Akce je poměrně náročná, proto stále hledáme pomoc prostřednictvím sponzoringu. Kdo by měl zájem pomoci, ozvěte se mi na email: miroslavmanas@seznam.cz.

Naší akci bude ještě předcházet setkání na svatého Prokopa u naší dřevěné kapličky ve skanzenu, na které Vás rovněž srdečně zvu. Setkání se koná v pondělí 4. července v 18 hodin u kapličky svatého Prokopa na Trhovisku. Pomodlíme se, pan farář požehná naší nové zvoničce a posedíme u táboráku.

Miroslav Maňas

spolek Jižní Valašsko

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA