Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Osmnáctý ročník setkání řezbářů

date_range 31.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Mimořádně pestrý začátek srpna mohou prožít návštěvníci Velkých Karlovic. Chystá se tu největší prázdninová akce, která bude ve znamení tradičního Setkání řezbářů a řady doprovodných programů. Vrcholem bude tradiční nedělní Karlovská pouť.

Čtyřdenní Setkání řezbářů začne ve čtvrtek 2. srpna v 16 hodin u Karlovského muzea vernisáží výstavy šesti řezbářských jubilantů. „Jde již o 18. ročník této oblíbené akce, letos se jí zúčastní 25 řezbářů. Až do neděle budou své krásné řemeslo předvádět v prostorách Karlovského muzea. Letošní ročník má slavnostnější ráz než jindy, protože sdružení neprofesionálních výtvarníků a řemeslníků s názvem URGATINA oslaví 30 let od svého založení," uvedla Zdenka Mouleová z Informačního centra Velké Karlovice, které setkání pořádá společně se sdružením URGATINA a obecním úřadem.

Po celou dobu budou Setkání řezbářů provázet zajímavé programy. Například ve čtvrtek 2. srpna v 19 hodin začne v amfiteátru u muzea koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy. V pátek 3. srpna vystoupí během dne cimbálové muziky Kotár a Troják, pěvecký sbor Karlovjanky a skupina Javory/beat.

V sobotu a neděli zahrají hudecká muzika Staré gatě, Karlovská dechová hudba, cimbálová muzika Milana Mlčáka, Vsetínská cimbálová muzika a gajdoš Petr Sovják. V sobotu vystoupí ještě Tombitáši a Horana. Zájemci budou moci ochutnávat valašské speciality a zakoupit výrobky řemeslníků v řemeslné uličce mezi muzeem a kostelem.
Vyvrcholením bude v neděli 5. srpna tradiční Karlovská pouť. Mše v kostele Panny Marie Sněžné začínají v 8 a 10:30 hodin.

Plakák zde.

Návštěvu Velkých Karlovic si mohou návštěvníci zpestřit také dalšími akcemi:

– Penzion Pod Pralesem chystá na sobotu 4. srpna další koncert ze série Karlovského hudebního léta. Tentokrát zahraje písničkářka Beata Bocek.

– Zvonice Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi pořádá v sobotu 4. srpna tradiční Haferové mlsání s ochutnávkou dobrot z borůvek.

– Resort Valachy připravil na sobotu 4. srpna další Saunovou noc pro milovníky relaxace. Koupání a saunování v relaxačním centru Wellness Horal bude možné v prodloužené otevírací době za svitu svíček až do půlnoci. Tradiční víkendové grilování na terase hotelu Horal doprovodí v neděli 5. srpna od 12 do 16 hodin cimbálová muzika Vincúch.

– Bike park Kyčerka ve Velkých Karlovicích připravil na pátek 3. srpna další Večerní bikování – areál bude otevřen až do 22 hodin a nabídne ježdění na jednom z trailů za umělého osvětlení. Neděle 5. srpna zase bude patřit dětem. V rámci akce Kindergarten mají malí cyklisté do 15 let celodenní ježdění zdarma. V Junior Centru pak mohou využít slevy na služby instruktorů a přiučit se užitečným dovednostem za poloviční ceny.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA