Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Otazníky okolo třídění odpadu zodpoví schůzka

date_range 29.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky od začátku příštího roku přejde na nový model třídění odpadů v rodinných domech. Ten s sebou přinese zvýšení komfortu občanů, kteří budou moci pohodlně třídit plast a papír doma do samostatných nádob podobných popelnicím na komunální odpad. Obyvatelům bytových domů se pak stávající kontejnerová stanoviště rozšíří, tak aby počty sběrných nádob dostatečně pokryly potřeby občanů. Lidé se ovšem už nyní mohou přijít zeptat na cokoli, co je ohledně blížící se změny zajímá. Informační schůzku pro ně město pořádá v pondělí 31. října od 16 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

„Je přirozené, že úprava modelu třídění odpadů u lidí vyvolává otazníky o tom, jak bude celý systém vypadat a fungovat. Pokud se chtějí zeptat na cokoli ohledně výdeje nádob nebo organizace svozu, ale i v případě, že je napadají jakékoli jiné související otázky, rádi je přivítáme a téma s nimi prodiskutujeme na společném setkání," pozval občany místostarosta Martin Janík.

Ilustrační foto

Občané také budou mít možnost dozvědět se, jak jsou na tom Valašské Klobouky, co se týče produkce odpadů a nákladovosti. „Změna systému by měla především napomoci tomu, abychom poplatek za odpad udrželi co nejdéle na stávající výši 390 korun. To bude ale záležet především na zodpovědném přístupu každého z nás," dodal místostarosta.

Změnu nechystají jen Valašské Klobouky, ale připojují se také další obce mikroregionu Jižní Valašsko, konkrétně Vlachovice, Vysoké Pole, Vlachova Lhota a Újezd. Díky projektu podpořenému dotací Operačního programu Životní prostředí tyto obce nabídnou obyvatelům rodinných domů zdarma dvě nádoby k třídění. Svoz bude probíhat každý měsíc.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA