Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Otevírá se Klobucká historická univerzita

date_range 25.Zář, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Zajímají-li Vás dějiny města Valašské Klobouky, jste-li vášnivými badateli, příznivci starých časů nebo chcete jen smysluplně trávit volný čas, můžete se přihlásit do prvního ročníku Klobucké historické univerzity. Městské muzeum Valašské Klobouky ji otevírá v aktuálním školním roce pro každého, kdo chce o zdejších významných osobnostech i dávných událostech načerpat nové poznatky. Od října do dubna nabídne univerzita šest přednášek, za jejichž návštěvy studenti obdrží potvrzení o absolutoriu. První z nich se koná v úterý 3. října, školné se nevybírá.

„Klobucká historická univerzita nabídne posluchačům bezprostřední kontakt s novými poznatky o naší místní historii. Přihlášení předem není nutné, stačí před začátkem kterékoli z přednášek projevit svůj zájem u studijního oddělení, které bude zřízeno v sále Staré radnice. Každý z nově zapsaných posluchačů obdrží svůj studentský průkaz, do něhož mu budou zaznamenávány návštěvy seminářů. Celý cyklus přednášek je ale samozřejmě přístupný široké veřejnosti," ujistil Petr Odehnal, historik městského muzea.

   Městské muzeum Valašské Klobouky otevírá první ročník Klobucké historické univerzity

V každém semestru se budou konat tři setkání, která formou přednášek nebo komentovaných prohlídek otevřou některé z pozoruhodných historických témat, například spolkový život našeho města, otázku měšťanské školy nebo zdejšího demografického vývoje.

Samostatné semináře pak budou věnovány významným osobnostem. „Opomenout nemůžeme třeba klobouckého rodáka, architekta Huberta Gessnera. V listopadu o něm vyjde kniha, která přiblíží jeho tvorbu nejen ve Valašských Kloboukách a českých zemích, ale i v zahraničí," pověděl historik. „Druhou osobností, která nám poodhalí svou tvář, bude plukovník Josef Valčík, člen výsadkové skupiny Silver A. Podrobně se podíváme na dochované artefakty z jeho parašutistického výcviku ve Velké Británii i na zlomky korespondence z jeho anglického období," poznamenal.

Hned první setkání Klobucké historické univerzity, kterým se zahájí zimní semestr, účastníky pozve na návštěvu výstavy o spolkovém životě našeho města ve druhé polovině 19. století. Při komentované prohlídce se posluchači dozvědí o pestré skladbě zájmových organizací, o jejich osobnostech i aktivitách.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA