Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ovčácký den v Prlově se nadmíru vydařil

date_range 01.Čvc, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V sobotu 25.června zamířily do Prlova na Vsetínsku stovky lidí. Konal se tu totiž již pátý ročník Ovčáckého dne. Ti, které neodradilo ani proměnlivé počasí, mohli na prostranství u obecního úřadu vidět lidová řemesla, ukázky pastevectví a zpracování vlny a také pestrý kulturní program.

Velkou pozornost a zasloužený obdiv diváků sklidila ukázka práce s ovcemi chovatele Vojtěcha Molka z Lidečka a ukázka stříhání ovcí z chovu Zdeňka Miklase z Poteče.

 

video

 
A ani letos samozřejmě nechyběly soutěže, z nichž nejvíc lákalo pojídání halušek. Za prostřený stůl usedly na dvě desítky soutěžících, mezi nimiž nechyběl ani obhájce loňského prvenství Petr Kozubík ze Slavičína. Letos byl ale v této disciplíně rychlejší Tomáš Pavelka, který dokázal vrchovatý talíř sníst za jednu minutu a devět vteřin.

Poslední ukázkou bylo tradiční stloukání másla v dřevěných dížích. Kdo měl chuť, mohl ochutnat pravé podmáslí a nebo se zakousnout do krajíce chleba, namazaného ručně vyrobeným máslem.

Organizátorů se tedy pátý ročník Ovčáckého dne v Prlově nadmíru vydařil. Vysoká návštěvnost potvrdila, že zájem lidí o tradiční způsoby života, pastevectví a výrobky z jehněčího masa na Valašsku rok od roku roste.

 
-red-
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA