Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ovce se z hořící stodoly podařilo zachránit. Hasiči hasili i sněhem

date_range 29.Led, 2019 featured_play_list Aktuality

Kvůli terénu musely traktory tahat cisternu s vodou do kopce. Šest jednotek hasičů zasahovalo ve Velkých Karlovicích v pondělí večer u požáru stodoly. Na vině byl zazděný dřevěný trám v komíně.

 

Zprávu o požáru stodoly na pasekách ve Velkých Karlovicích v místní části Jezerné přijali hasiči v pondělí 28. ledna v 19:25 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů z Karolinky, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova, Halenkova a Podťatého.

 

„K hořící stodole s přístřeškem se nejlépe dostaly technické terénní automobily dobrovolných hasičů. Ti následně zahájili hašení a ochlazování okolních navazujících staveb vysokotlakými proudy vody. Sedm automobilových cisteren ale zůstalo stát pod kopcem. Na místo požáru se seběhli i sousedé, kteří lopatami házeli sníh na hořící objekt. Když došla voda, házeli sníh i hasiči. I přes nepříznivé podmínky hasiči spolu se sousedskou výpomocí dostali kolem 20:06 hodin plameny pod kontrolu. Majitelé stavby ještě před příjezdem hasičů stačili vypustit stádo ovcí,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Dva traktory pomáhají vytáhnout hasičskou cisternu do kopce, video: SDH Halenkov

 

Velitel zásahu si nechal povolat lehký terénní speciál se 4 metry kubickými vody, který vyjel až k místu požáru. V jízdě do svahu mu pomohl traktor. Na místo požáru se dostavila také Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Starosta obce Velké Karlovice pro zasahující přivezl občerstvení a teplý čaj. Na požární stanici Vsetín byla svolána záloha složená z 2 příslušníků na doplnění požadovaného minimálního stavu. Požár byl zlikvidován v 22:05 hodin. Během hasebních prací nedošlo k zranění osob.

 

Majitel stodoly vyšetřovateli sdělil, že část stodoly byla vytápěna, protože zde byl uložený kvas. „Vyšetřovatel ohledáním místa požáru zjistil, že v komíně je zazděný dřevěný trám, který byl určen jako příčina vzniku požáru. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 400 000 korun. Sousedskou výpomocí a následným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 miliony korun,“ dodal Roman Žemlička.

 

Foto: SDHO Karolinka, SDH Halenkov, HZS Vsetín

[envira-gallery id=“31418″]

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA