Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pachatel střílel ve třech budovách

date_range 17.Kvě, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Jako každý rok, tak i letos proběhlo v rámci Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Územního odboru Zlín speciální cvičení pro policisty různých oddělení. Tentokrát byl vybrán areál ve Slavičíně – Divnici v klubu vojenské historie. Prověřovací cvičení proběhlo v objektu během úterního dopoledne 16. května.

Policejní cvičení ve Slavičíně – Divnici v klubu vojenské historie             foto: PČR

„Více než šest desítek policistů z přímého výkonu služby se podílelo na simulované situaci, která se udála v celkem třech budovách, kde pachatel střílel do přítomných osob. Při cvičení se simulovaný dav čtyřiceti figurantů pohyboval přes tři budovy v celém areálu. Pachatel do těchto osob začal střílet, přičemž bylo zraněno celkem patnáct osob a dvě z nich usmrceny. Další policisté měli za úkol pachateli v další střelbě zabránit, což se neobešlo bez postřelení tohoto nebezpečného muže. Poté bylo celé cvičení ukončeno," popsala tisková mluvčí policistů Lucie Javoříková.

Jednalo se pouze o simulovanou situaci. Tudíž nikdo z policistů nebyl zraněn či dokonce zastřelen.

„Obdobná cvičení probíhají každým rokem. V loňském roce například toto cvičení proběhlo v prostorách jedné ze základních škol v Otrokovicích," dodala Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA