Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pachatelé se snažili policistům ujet

date_range 27.Úno, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Zběsilá honička s vozidlem VW Golf skončila ve čtvrtek 23. února ráno ve Vsetíně zadržením dvou zlodějů navigací. V pátek si oba muži vyslechli obvinění pro trestné činy krádež a poškození cizí věci. Napáchali společně škodu za téměř čtyři stovky tisíc korun.

O půl třetí ráno ve čtvrtek si policisté ve Vsetíně všimli vozidla se zahraniční registrační značkou. Odbočovalo do části Luh a policisté se za vozidlem vydali s úmyslem provést kontrolu tohoto vozidla. „Vozidlo Volkswagen Golf, které chtěli policisté zkontrolovat, náhle zrychlilo a snažilo se ujet. Začalo pronásledování. Plnou rychlostí se vozidla řítila až do areálu bývalé zbrojovky, kdy na parkovišti policisté k vozidlu dojeli, ale v autě už nikdo nebyl. Ze zadních brzd a výfuku šel kouř a tak věděli, že jsou na správné stopě. Na místo přijela druhá policejní hlídka i policejní psovod a prozkoumávali okolí. Nikoho, ale nenašli," popsal tiskový mluvčí vsetínských policistů Vladislav Malcharczik.

Místo činu po odcizení navigace                         Foto: PČR

Policisté v pátrání nadále pokračovali a díky popisu ještě v ranních hodinách podezřelí muži skončili v policejních poutech. Našli je na vlakovém nádraží.

K policistům v uniformě se přidal tým kriminalistů a ti začali mapovat činnost těchto mužů. To už přijímali policisté oznámení o nočních krádežích autonavigací ve Vsetíně na sídlišti Sychrov. „Během noci z třech vozidel a to Volkswagenu Passat, Škody Superb a Škody Octavia zmizely právě vestavěná rádia s navigacemi. Skládanka začínala mít konkrétnější podobu – činnost mužů souvisela se zmizelými navigacemi," potvrdil tiskový mluvčí.

Lup ze Vsetína skončil v rukou kriminalistů                        Foto: PČR

Následovaly další hodiny práce kriminalistů a výsledkem je páteční obvinění mužů z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Kriminalisté spojili tyto muže s celkem šesti odcizenými navigacemi a to z minulého týdne z Valašského Meziříčí a s těmi ze Vsetína. Osmadvacetiletý muž a jeho o rok mladší komplic oba ze zahraničí se ke krádežím doznali. Společně vytipovali vozidla, společně kradli a věci uschovali. Když byl vzduch čistý, věci vyzvedli a odvezli k prodeji. O výdělek se podělili. Lup ze Vsetína skončil v rukou kriminalistů.

„Mužům při prokázání viny hrozí až pětiletý trest vězení. Krádežemi způsobili škodu za více jak tři sta osmdesát tisíc korun, poškozením dalších téměř dvanáct tisíc korun," dodal Malcharczik

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA