Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pacientky hlídá nový monitorovací systém

date_range 27.Bře, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Na pokojích jednotky intenzivní péče (JIP) Gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice byly před nedávnem nově instalovány čtyři monitory s centrální monitorovací jednotkou v celkové hodnotě přes tři sta tisíc korun. Jedná se o přístroje zcela nového typu, které střeží životní funkce pacientek po gynekologických operacích či v jiných závažných stavech.

Co bylo důvodem pořízení nového vybavení, vysvětlil primář gynekologicko-porodnického oddělení Jiří Hlavinka: „Předchozí monitory již byly přestárlé, nespolehlivé, značně poruchové a náklady na jejich opravy překročily rozumnou mez." Nový systém skýtá pacientkám bezpečnost a monitorování kompletního spektra životních funkcí. Zdravotníkům pak umožňuje nastavit potřebné intervaly sledování, různé mezní hodnoty. „Přenos dat je prováděn bezdrátově na centrálu, která má schopnost zápisu, uchování dat, alarmování," doplnil primář.

Monitorovací systém má řadu funkcí, sleduje například funkce srdce (EKG), pulsovou frekvenci, zásobení kyslíkem či teplotu. Přístroje jsou vybaveny záložní baterií, dají se převážet s pacientem a lze je v případě potřeby využít i na porodních sálech.

„Monitorovací systém zakoupila nemocnice z vlastních prostředků, jednalo se o řešení havarijního stavu," uvedl ředitel nemocnice Martin Metelka.

Vsetínské gynekologicko-porodnické oddělení poskytuje ženám komplexní péči ambulantní, gynekologickou, porodnickou i operační. V operační oblasti gynekologové rozvíjejí laparoskopické techniky, nabízejí plné spektrum hysteroskopických operací. Rozšiřují a zdokonalují diagnostiku a léčbu pacientek s inkontinencí moči, a to včetně operativního řešení. Provádí rovněž kompletní spektrum operací při poklesech ženských orgánů s pomocí implantátů. Ročně vsetínští gynekologové provedou přes tisícovku operativních zákroků.

Jiří Žůrek,
redaktor Vsetínských novin

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA