Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Paní učitelky přišly s nápadem na vytvoření čtenářských kufrů

date_range 11.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Příprava v knihovně ve Valašských Kloboukách

Od letošního září se děti mohou těšit na zpracované čtenářské kufry, které budou k dispozici v místních knihovnách. Tyto kufry vznikly v rámci projektu Místní akční plán (MAP), který je zaměřen na rozvoj mateřských a základních škol na Valašskokloboucku.

 

V projektu jsou zřízeny čtyři pracovní skupiny, které se zabývají čtenářskou a matematickou gramotností, financováním a rovnými příležitostmi ve školách. „Kromě stálých členů pracovní skupiny se může jednání účastnit ten, kdo má k danému tématu blízko. Tak jsme na jednání pro rozvoj čtenářské gramotnosti pozvali zástupce knihoven a vznikla úžasná spolupráce,“ uvedla hlaní manažerka MAP Hana Častulíková.

 

Paní učitelky z pracovní skupiny přišly s nápadem na vytvoření čtenářských kufrů, které budou sloužit jak pedagogům, tak i rodičům a dětem. Následně vytvořily návrhy na obsah kufrů.

 

„Oslovili jsme paní knihovnice z Městské knihovny ve Valašských Kloboukách, aby nám pomohly při sestavování jednotlivých kufrů. Spolupráce byla velmi přínosná a díky ní vznikly čtyři čtenářské kufry, které budou zájemcům k dispozici na podzim,“ popsala Hana Častulíková a slíbila, že s jejich reálnou podobou se naši čtenáři ještě určitě seznámí.

 

Tematické kufry budou obsahovat zajímavé publikace, ale také hry. Jejich zaměření je následující:

–          Kufřík předškoláci

–          Logopedický kufřík

–          Kufřík pro začínající čtenáře

–          EVVO kufřík

 

V současné době tvůrci oslovili ostatní knihovny, zda mají zájem se zapojit do aktivity čtenářských kufrů a spolupracovat v rámci jejich projektu MAP.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi