Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Patnáctiletá dívka nadýchala 1,5 promile

date_range 30.Lis, 2011 featured_play_list Aktuality

 

V noci ze soboty 26. 11. na neděli 27. 11. 2011 prováděla Městská policie jednu z řady plošných kontrol zaměřených na kontrolu zákazu podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let a zákazu hraní těchto osob na výherních hracích automatech. Akce se zúčastnilo šest strážníků. Zkontrolováno bylo 18 provozoven a její výsledky nebyly povzbuzující.

Přestože se zprvu zdálo, že mládež je z častých kontrol městské policie ve Vsetíně poučena, výsledek kontroly jednoho zařízení na Ohradě byl zdrcující. Strážníci zde zjistili alkohol hned u třech osob mladších 18 let, přičemž dvěma bylo teprve patnáct let.

„Nejhůře dopadla dechová zkouška u patnáctileté dívky ze Vsetína s 1,47 promile alkoholu," uvedl ředitel Městské policie Vsetín Nikolaj Martinák.

Při pokračující kontrole však strážníky čekalo další překvapení. I přes pokročilou večerní hodinu se v prostoru podniku nalézaly bez doprovodu rodičů tři dívky ve věku dvanáct až třináct let. Jejich dechová zkouška dopadla negativně. Všechny děti byly předány domů do rukou zákonným zástupcům. O věci bude informován orgán sociálně právní ochrany dětí, který provede šetření k výchovnému prostředí v rodinách nezletilců. Další šetření proběhne k osobám, které umožnili dětem alkohol požívat.

V letošním roce Městská policie Vsetín zjistila již 72 případů podnapilých dětí.

Jana Čadová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA