Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oční chirurg Pavel Stodůlka: Poměr mezi absolventy vysokých škol a řemeslníků musí být vyvážený

date_range 23.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up MUDr. Pavel Stodůlka

Pavel Stodůlka se oční chirurgii věnuje přes 30 let. Mnoho let také vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V senátních volbách, které proběhnou 2. a 3. října, se bude ve zlínském obvodě číslo 78 ucházet o senátorské křeslo. Své zkušenosti ze školství by rád promítl i do politiky a podílel se na modernizaci školství.

 

Pavel Stodůlka za sebou má téměř tisícovku přednášek na českých i zahraničních odborných kongresech s mezinárodní účastí. Vzdělává zahraniční lékaře v inovacích oční chirurgie. V případě zvolení by svými praktickými zkušenostmi rád přispěl k modernizaci vzdělávání. „Ze své praxe vyučujícího na Lékařské fakultě Karlovy Univerzity vnímám, jak důležité je kvalitní a dostupné vzdělání, které nebazíruje na učení se nekonečného množství informací, ale rozvíjí přemýšlení a motivuje studenty. Myslím si, že kvalita vzdělávání v Česku je na dobré úrovni. Přesto vidím prostor pro zlepšení. Výukové postupy jsou na mnoha školách zastaralé. Memorování kvanta učiva nazpaměť je neefektivní a ve studentech mnohdy ubíjí chuť i kreativitu. Moderní vzdělávání na základních, středních, vysokých školách a učilištích by mělo být o rozpoznání a rozvíjení přirozeného talentu,“ řekl Pavel Stodůlka.

 

Na vzdělání je závislý jak rozvoj regionů, tak budoucnost celé země. „Rád bych podpořil vysokoškolské, středoškolské i učňovské vzdělávání. Mít dostatek akademických odborníků a specialistů je důležité. Nesmíme však opomenout učiliště, která vychovávají zručné řemeslníky a další profese, na které se v posledních letech mnohdy zapomíná. Kvalitních řemeslníků je v Česku nedostatek a je potřeba mladé lidi získat pro tyto profese. Současná generace nemá příliš chuť se řemeslům učit. Celý národ ale přece nemůže sedět za klávesnicemi počítačů. Je důležité mladé lidi motivovat ke studiu na odborných školách,“ uvedl Pavel Stodůlka.

 

Budoucnost vidí nestranný kandidát také v rozvoji online výuky. „Epidemie COVID-19 poukázala na potřebu moderních technologií ve výuce. Studenti patří do škol. Nicméně online výuka může pomoci překonat některé nenadálé překážky. Můžeme se na situaci dívat jako na příležitost. Věřím, že z této zatěžkávací zkoušky nakonec můžeme i těžit, co se modernizace školství týče,” vysvětlil Pavel Stodůlka.

 

Podle Pavla Stodůlky má velký význam celoživotní vzdělávání. Vedle jeho podpory by se rád zaměřil také na zlepšení platových podmínek pedagogů. „Jako lékař se vzdělávám po celý svůj život a velmi rád se setkávám s mladými, nadšenými studenty. Potěšilo mě, když jsem byl studenty zvolen jedním z nejoblíbenějších učitelů Lékařské fakulty. Jsem ale také rád za zájem lidí středního věku a seniorů, kteří chtějí dále rozvíjet své znalosti na univerzitách třetího věku nebo ve vzdělávacích kurzech. Chuť se vzdělávat zkrátka není a neměla by být omezena věkem a už vůbec ne financemi,“ uzavřel Pavel Stodůlka.

 

 

UVIDÍTE, ŽE MŮŽEME mít kvalitní vzdělávání pro všechny generace.

 

www.pavelstodulka.cz

 

Zadavatel: MUDr. Pavel Stodůlka / Zpracovatel: pear_media

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA