Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

PČR Vsetín: Kuriozity a rekordy roku 2011

date_range 30.Pro, 2011 featured_play_list Aktuality

 

Zapomněl, kde zaparkoval
Vedle nepříjemných, vážných a tragických událostí se policisté při své práci občas setkávají i s úsměvnými případy. Tak například v srpnu přišel na policii ve Valašském Meziříčí muž z Opavy, který oznámil krádež auta. Tvrdil, že si svůj vůz zaparkoval poblíž autobusového nádraží a během několika hodin, kdy byl na návštěvě u známých, mu auto někdo ukradl. Pánovu Toyotu policisté našli zaparkovanou, nepoškozenou o několik ulic dál. Muž zkrátka zapomněl, kde zaparkoval.

Neobvyklé krádeže
Velmi často se stávají cílem zlodějů, kabelky, mobilní telefony, jízdní kola, lyže, auta, peníze, měděné předměty a další věci. V roce 2011 policisté zaznamenali ale i netradiční krádeže, nad kterými se člověk pozastaví nebo pousměje.

Ovečka
V únoru odcizil pětatřicetiletý muž z chléva hospodářského stavení v Karolince ovci. Nebylo jednoduché ovečku přesvědčit, aby s ním šla. Musel ji táhnout za rohy, které mělo zvíře veliké a zatočené. Doma ovečku zabil a maso si dal do mrazáku.

Včely
Letos v březnu odcizil zloděj v Kelči z dřevěného úlu pět včelstev za 10 000 korun

Slivovice
V březnu se vloupal neznámý zloděj v katastru obce Pozděchov do rekreační chalupy, odkud odcizil 350 litrů slivovice za 70 000 korun.

Dětská houpadla
V květnu si odnesl drzý lapka ze zahrady mateřské školy ve Vsetíně dvě houpadla na pružině za 20 000 korun. Byla úplně nová, ještě zabalená v igelitu, ovšem již pevně usazená v zemi. Po zveřejnění informace o krádeži v tisku, zloděj obě dětská houpadla nepozorovaně vrátil na své místo. Zřejmě se ani neodhoupal, protože byla stále zabalená v původním igelitovém obalu.

Seno
V Brankách letos v srpnu ukradl zloděj 27 balíků sena, přičemž jeden balík váží 350 kg a má hodnotu 400 korun. Seno se nacházelo na volně přístupné parcele poblíž bývalého statku.

Cibule, česnek, brambory
V Brankách ukradl zloděj v červenci přímo z pole česnek, cibuli a brambory za 4 000 korun.

Krmítko pro ptáky
Letor v červnu si odnesl zloděj od rodinného domku krmítko pro ptáky za 1 500 koru.

Urna
Snad vrcholem drzosti byla krádež měděného obalu na urnu, včetně urny s popelem zesnulého ze zahrady rodinného domku na Hornolidečsku letos v únoru.

Popelnice
Jeden by nevěřil, jak často mizí popelnice na odpad. V letošním roce vsetínští policisté evidují dvě desítky takových krádeží.

Dětské pleny
V listopadu se vloupal zloděj do sklepa ve Valašském Meziříčí, odkud si mimo kolečkových bruslí odnesl i pět balíků dětských plenek.

Rekordmani v alkoholu
Velmi často se při řešení přestupků a trestných činů strážci zákona setkávají s lidmi pod vlivem alkoholu. S mnohými osobami se kvůli opilosti ani nemohou domluvit a musí čekat a vyslýchat je, až vystřízliví. A jací jsou letošní rekordmani?

Co se týká řízení vozidel, tak na „první příčce" se umístili hned dva řidiči, kteří měli shodně 3,45 promile alkoholu v dechu. Jednoho hříšníka (44 let) ze Zlína zastavili policisté v dubnu v Ratiboři ve vozidle Suzuki. Ve stejném měsíci na Hutisku-Solanci havaroval v Renaultu Twingo pětadvacetiletý řidič z Ostravska, který nezvládl řízení a najel do silničního příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

A jak na tom byly ženy řidičky? Nejvyšší hodnotu policisté naměřili pětačtyřicetileté ženě z Valašské Polanky – 3,13 promile. Tu zastavili ve vozidle Daewo Lanos hornolidečští policisté v obci, kde bydlí, letos v srpnu.

Mezi cyklisty jsou také rekordmani – 5,18 promile alkoholu v dechu. Tuto hodnotu naměřili karolinští policisté jeden dubnový den o půl páté odpoledne čtyřicetiletému cyklistovi z Karolinky, který jel na kole po frekventované silnici v Novém Hrozenkově.

Skutečně nejvyšší hladinu alkoholu v dechu 7,78 promile byla zaznamenána v dubnu u jedenatřicetiletého muže z Karolinky. Nejednalo se však o alkohol v dopravě, nýbrž při přestupku proti občanskému soužití. Opilec z Karolinky vulgárními výrazy urážel a následně i fyzicky napadl svého známého na zahradě v Novém Hrozenkově. Vysokou hodnotu ovlivnil s největší pravděpodobností fakt, že muž užíval lihoviny téměř bezprostředně před orientačním testem na alkohol.

Dva opilí za jedním volantem
Tak trošku kuriózní případ, kde také sehrál roli alkohol, řešili letos v dubnu valašskomeziříčtí policisté. Ti zastavili v Renaultu podnapilého řidiče, který vezl opilou spolujezdkyni, majitelku auta. Osmadvacetiletému šoférovi, který nadýchal 2,7 promile, zakázali další jízdu a odvezli ho na odběr krve. Čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně neváhala a sedla za volant Renaultu. Měla však stejnou smůlu jako její kamarád, o několik ulic dál ji znovu hlídka zastavila a dala jí dýchnout. Přístroj ukázal téměř dvě promile.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA