Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pejskařům budou k dispozici nové koše na hromádky po jejich mazlíčcích

date_range 28.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Umístění nových košů bylo v Luhačovicích zvoleno v rámci zkušeností a po konzultaci s lidmi, kteří chodí psy vyvenčovat a chodí s nimi na vycházky. Pořízení košů není levnou záležitostí. „Vyjde to na cca 52 000 Kč vč.DPH, včetně náhradních 2 rolí sáčků ke každému koši. Dodány budou koše do 12. dubna a instalovány nejpozději do 30.dubna,“  informoval ředitel TS Luhačovice Josef Pučalík.

 

Koše na psí exkrementy byly poprvé v  Luhačovicích pořízeny a instalovány cca před 15 lety v počtu 10 ks. Asi polovina z nich je již ale podle informací TS už bohužel poničena. Veřejnosti tak jistě nové koše usnadní, aby lidé měli snadnou možnost po svých mazlíčcích uklízet hromádky v lokalitách, kde se s pejsky často pohybují.  Lidé tak přispějí nejen k lepšímu vzhledu ulic a pořádku ve městě, ale vyhnou se i postihu, který podle příslušný právních předpisů za znečišťování veřejných prostranství samozřejmě hrozí. „Pokuta může být až v řádu několika tisíců korun,“ upozorňuje velitel Městské policie Luhačovice Vlastimil Červenka.  V Luhačovicích jsou místa kde je vstup se psy přímo zakázán. Jde například o areál zámeckého parku, dětská hřiště a pískoviště či plochy veřejné zeleně jako jsou květinové záhony a plochy s výsadbou okrasných trav, bambusů a keřů. Z toho jasně vyplývá, že se jedná i o prostory na Lázeňském náměstí, nebo o hřbitov.

 

Přestože při opakovaném provinění by mohla být udělena až desetitisícová pokuta, obvykle na pokutování nedojde. „Zkušenost z praxe je taková, že pokud se strážníci nachází v blízkosti psa, který veřejné prostranství znečistí, tak majitel nebo doprovod psa po něm uklidí a není třeba přistupovat k žádné sankci. V některých případech postačí jen upozornění „že to strážník vidí“ a dojde k okamžité nápravě. Většina našich občanů je natolik uvědomělá a má smysl pro pořádek, že sami po svých psech tyto exkrementy uklízí. Samozřejmě jsou i výjimky a najdou se mezi námi ignoranti, kteří s tím mají problém, jako je tomu i u plnění některých jiných povinností,“ uzavřel Červenka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA