Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pes se rozhodl přejít hranice kanalizací

date_range 22.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 21. dubna od 18:56 hodin hasiči vyprošťovali psa, který vlezl do kanalizační roury u bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě.

„Profesionální hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči z Nedašovy Lhoty průzkumem zjistili, že asi dvouletý pes je uvězněn ne v kanálu, jak bylo ohlášeno, ale v kanalizační plastové rouře průměru asi 40 centimetrů, a nemůže ven. Pes byl ale asi 50 metrů na území Slovenské republiky. Událost tak byla nahlášena i na operační středisko hasičů v Trenčíně," popsal situaci tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 Dvouletého pejska se nakonec podařilo zachránit                  foto: HZS

Průměr kanalizační roury neumožňoval hasičům vlézt do kanálu. Hasiči se tak snažili zabránit dalšímu postupu psa do útrob kanalizace. To se jim podařilo pomocí natlakované požární hadice typu D. Nastala tak druhá fáze, a to jak donutit mladého psa, aby zařadil zpátečku a zase z roury vylezl.

To se nakonec podařilo manipulací s natlakovanou požární hadicí C, která má větší průměr. Hasičům se tak podařilo psa doslova vystrkat. „Po opuštění kanalizace pes provinile utekl. Svědomí mu ale nedalo a nakonec se vrátil poděkovat svým zachráncům. Hasičům se ale podařilo z roury vyprostit ještě jednoho tvora. Kunu. Ta už bohužel nejevila známky života,"dodal Žemlička.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA