Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pět staveb bude dokončeno až v roce 2015

date_range 29.Pro, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Pět z 34 investičních staveb Ředitelství silnic Zlínského kraje roku 2014 pokračuje a bude dokončeno, jak také bylo v plánu, až v roce 2015. U těchto akcí došlo k přerušení stavebních prací po dobu zimního období. Stavební činnost se na nich rozběhne opět na jaře.

„V roce 2014 jsme na krajské silniční síti realizovali 34 investičních staveb. Z tohoto počtu osm staveb bylo zahájeno již v roce 2013. Naopak pět staveb, zahájených v roce 2014, pokračuje a bude dokončeno během roku 2015. Zbývá u nich realizovat práce přibližně za 130 milionů korun," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Do nového roku přecházejí tyto stavby:

• II/487, Velké Karlovice – státní hranice,
• II/492, Zádveřice – Horní Lhota,
• II/495, Rokytnice – Jestřabí,
• II/495, Uherský Ostroh – Hluk,
• III/50736, Brumov – Návojná.

První dvě z těchto pěti staveb (Velké Karlovice, Zádveřice) jsou již nyní dokončeny z podstatné části. Závěrečné práce na nich v roce 2015 se už větší měrou nedotknou motoristů a silničního provozu. Na rekonstruovaných úsecích těchto silnic už se mohou objevit jen pracovní místa. S uzavírkami a s řízením provozu světelnou signalizací se na nich v roce 2015 motoristé nesetkají.

U dalších tří staveb (Rokytnice, Uherský Ostroh, Brumov) ještě zbývá realizovat větší rozsah prací a také omezení silničního provozu zde budou pro řidiče výraznější.

Stavební práce v roce 2015 budou zahajovány zpravidla na přelomu března a dubna, pokud by to dovolily klimatické podmínky, tak i o něco dříve. ŘSZK bude opět motoristy informovat o případných uzavírkách v aktuálním přehledu na svých internetových stránkách

„Předpokládáme nyní, že v roce 2015 budeme realizovat na krajské silniční síti dohromady opět přes tři desítky investičních staveb. Budou to jednak akce spolufinancované prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava, dále stavby plně financované z investičního fondu Zlínského kraje a rovněž stavby spolufinancované z rozpočtu SFDI. Do krajských silnic by tak mohlo být v roce 2015 investováno přes půl miliardy korun," upřesnil ředitel Bronislav Malý.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA