Petra Chovancová přivezla z MS dvě medaile

date_range 13.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

Mistrovství světa v požárním sportu se konalo uplynulý týden v běloruském městě Grodno. Sjeli se na něj sportovci z patnácti zemí světa. Devatenáctiletá Petra byla vybrána mezi desítku žen ve věku od osmnácti do třiadvaceti let, které zastupovaly Českou republiku v kategorii juniorek. První boj o medaile začal uplynulou středu (tj. 5. srpna 2015) výstupem na „cvičnou věž". Ve čtvrtek na české juniorky čekaly "stovky", v pátek "štafety" a v sobotu "útoky".

Petra Chovancová (druhá zleva) na MS v Bělorusku          Foto: Fire TV            Fotogalerie

"Na mistrovství světa jsem si zaběhla svůj osobní rekord, a to 17,04 sekund v běhu na sto metrů. Dostala jsem se i do semifinále stovek, bohužel jsem nevzala hadici," říká Petra Chovancová z Horní Lidče.

A dodává: "Celkově jsme se mezi juniorkami na mistrovství světa umístily na třetím místě. Lepší než my byly juniorky z Ruska, ty obsadily druhé místo, a domácí Bělorusky, které dosáhly se svými výsledky na zlatou medaili." Českým juniorkám se ovšem podařil ještě jeden skvělý výsledek. Sedm vybraných hasiček, mezi kterými byla i Petra, vybojoval bronzovou medaili v disciplíně zvané „útoky".

FOTOGALERIE Fire TV

Petra se účastnila ve své věkové kategorii už loňského mistrovství světa ve Svitavách. Stala se tam dvojnásobnou vicemistryní světa. Za tři týdny čeká na Petru další náročná soutěž, a to Mistrovství světa profesionálních hasičů a žen v Petrohradu.