Petra dovezla z mistrovství světa bronz

date_range 26.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

V uplynulém týdnu (tj. 17.-21. srpna 2016) hostovala Česká republika Mistrovství světa v požárním sportu. Dějištěm šampionátu byla Ostrava. Národní barvy reprezentovala v českém týmu dvacetiletá Petra Chovancová z Horní Lidče.

Nové světové rekordy, mistři světa, radost z vítězství, přátelská sportovní atmosféra, ale i smutek z nesplněných očekávání. I takové bylo srpnové Mistrovství světa v požárním sportu 2016 v Ostravě.

Účastnilo se ho šestnáct státu světa, které celkově vytvořily sedmatřicet soutěžních družstev a sedm nových světových rekordů. Mezi mistrovské disciplíny patřil požární útok, výstup na cvičnou věž, běh na sto metrů s překážkami a štafeta na čtyři krát sto metrů s překážkami. Nejvíce medailí si z Ostravy odvezlo Rusko, a to šestatřicet. Šestadvacet jich připadlo na Bělorusko a šestnáct jich zůstalo doma v České republice.

České reprezentantky na Mistrovství světa v požárním sportu, Petra Chovancová čtvrtá zprava

Na mistrovství světa odjelo také několik reprezentantů z Valaška. Do národního týmu byla za ženy vybraná také dvacetiletá Petra Chovancová, studentka fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její účast na mezinárodní soutěži nebyla první. Je výbornou sportovkyní. Potvrdilo se to znovu i v Ostravě, kde se svým týmem vybojovala pro Českou republiku bronzovou medaili.

Byla jsem trochu zklamaná, že jsme se neumístily lépe. Na mistrovství světa jsme si vybraly celkem smůlu, což jsme nečekaly. Myslím, že to dělalo i to domácí prostředí, kde nás dokázali čeští fanoušci tak vyhecovat, ze jsme dělaly chyby, které se nám nikdy na trénincích nestávaly. Ale i třetí místo bylo pro nás úspěch," popisuje pocity z mistrovství Petra.

Podobné pocity neskrývá také kapitánka žen Markéta Marková: „Jak už to tak bývá, tak v domácím prostředí vzala nervozita za své a my jsme chybovaly. V kolektivních disciplínách jsme určitě pomýšlely na vyšší příčky, ale bohužel jsme v těchto disciplínách vyhořely. Na druhou stranu, i přes tyto chyby jsme celkově obsadily krásné třetí místo a já jsem moc ráda, že jsem se tohoto mistrovství mohla zúčastnit a být součástí týmu, který se jen tak nevzdává."

Slavnostní vyhlášení výsledků, ocenění a oficiální ukončení Mistrovství světa v požárním sportu 2016 proběhlo v sobotu. „Zadostiučinění jsou výsledky všech čtyř našich týmů, které byly na bedně. V konkurenci Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Kazachstánu a Slovenska to je obrovský úspěch," řekl po slavnostním ceremoniálu mistrovství vedoucí organizačního štábu Zdeněk Nytra.